KKS Kalisz zremisował na wyjeździe z Górnikiem Konin [ZDJĘCIA, WIDEO]

AND
KKS Kalisz zremisował na wyjeździe z Górnikiem Konin 1:1. Kaliszanie nie tylko stracili dwa punkty do prowadzącego LKS-u Ślesin, ale też swojego obrońcę Jacka Paczkowskiego, który jedno ze strać przypłacił pękniętą kością jarzmową z przemieszczeniem.

Kaliszanie objęli prowadzenie w 11 minucie. Bramkarz Górnika Łukasz Jaskólski ostro potraktował w polu karnym Mateusza Gawlika. Sędzia podyktował karnego, którego na bramkę zamienił Ivelin Kostov. Chwile później bułgarski piłkarz KKS-u ponownie pokonał golkipera gospodarzy, ale sędziowie dopatrzyli się spalonego.

Jeszcze w pierwszej połowie kaliszanie stracili Jacka Paczkowskiego, który trafił do szpitala. Po zderzeniu z jednym z piłkarzy Górnika doświadczony defensor KKS-u runął na murawę i konieczna była interwencja medyczna. Jak się okazało, zawodnik ma pękniętą kość jarzmową z przemieszczeniem.

Walczący o awans do III ligi kaliszanie mieli kilka dogodnych okazji do podwyższenia wyniku. Najlepszą z nich zmarnował Błażej Ciesielski, który w 68 minucie znalazł się sam na sam z bramkarzem Górnika. Jednak po jego strzale piłka poszybowała daleko obok bramki.

Kiedy wydawało się, że KKS Kalisz "dowiezie" wygraną do końca, w 85 minucie górnicy doprowadzili do wyrównania. Piłkę co kaliskiej bramki wpakował Szymon Ćwiek.

Spotkanie zakończyło się remisem, który sprawił, że KKS Kalisz do trzech punktów powiększył swoją stratę do prowadzącego LKS-u Ślesin, który z kolei pokonał PKS Racot 3:1.

Kolejny mecz KKS Kalisz rozegra w czwartek, 4 czerwca. Na stadionie przy ulicy Łódzkiej kaliszanie podejmować będą Piasta Kobylin. Początek spotkania o godz. 19.25.

KS Górnik Konin - KKS Kalisz 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Ivelin Kostov 11. min - rzut karny, 1:1 Szymoń Ćwiek 85. min

Żółte kartki: Łukasz Jaskólski, Marcin Stryganek (Górnik) oraz Marcin Lis (KKS)
Widzów: ok 1200

Górnik Konin: Łukasz Jaskólski - Marcin Stryganek (58. Bartosz Kowalski), Szymon Ćwiek, Artur Brzuśkiewicz, Maciej Maliński (46, Mateusz Zaborski), Maciej Adamczewski, Dawid Śnieg, Marcin Rojewski (71. Przemysław Skibiszewski, Mateusz Insiak, Mateusz Augustyniak (46. Soufyane Benkahla), Wiktor Zasada

KKS Kalisz: Jacek Kuświk - Michał Grzesiek, Damian Czech, Jacek Paczkowski (16. Stayko Stoychev), Łukasz Grabowski, Mateusz Gawlik, Marcin Lis, Ivelin Kostov, Konrad Chojnacki, Jacek Gajewski, Błażej Ciesielski

ZiemiaKaliska.com.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!