KKS wygrywa w lidze i w pucharze [ZDJĘCIA]

Mariusz Kurzajczyk
W lidze KKS wygrał 3:2 z Victorią Ostrzeszów, a trener Krzysztof Pawlak narzekał na słabą skuteczność. W Pucharze Polski kaliszanie pokonali 3:0 Rawię Rawicz

Kaliszanie w sobotę pokonali gości różnicą tylko jednej bramki, choć wydawało się, że odniosą zdecydowanie bardziej okazałe zwycięstwo. Tymczasem do siatki rywali trafili po jednym razie Mateusz Gawlik, Ivelin Kostov i Konrad Chojnacki.

Zaczęło się bardzo źle, bo od straconej bramki w 3 minucie. KKS-iacy popełnili błąd, próbując zastawić pułapkę ofsajdową, co wykorzystał doświadczony Maciej Stawiński. Były gracz Calisii, z którą przed czterema laty wywalczył awans do II lig, bez problemu przelobował wychodzącego z bramki Jacka Kuświka.

Na odpowiedź gospodarzy kibice musieli poczekać do 25 minuty. Dobrym, mocnym dośrodkowaniem z lewej strony popisał się Łukasz Grabowski, a Mateusz Gawlik strzałem głową umieścił piłkę w bramce Victorii.

Autorem drugiego gola, jakby inaczej - z rzutu karnego, był Ivelin Kostov, przy czym w polu karnym faulowany był Błażej Ciesielski. W 68. minucie na 3:1 podwyższył Konrad Chojnacki, ale Victoria zdążyła jeszcze odpowiedzieć bramką w 86. minucie.

- Wygraliśmy, ale musieliśmy stoczyć naprawdę ciężki bój. Choć przy stanie meczu 3:1 nic nie wskazywało na to, że przyjdzie nam z ogromną determinacją walczyć o zwycięstwo do ostatnich sekund. Patrząc globalnie, to był trudny, ale dobry mecz w wykonaniu naszego zespołu, natomiast z pewnością niepokoją - zresztą po raz kolejny - niewykorzystane, stuprocentowe sytuacje, które spowodowały, że w miejsce naszego dwu- czy trzybramkowego prowadzenia, to przeciwnik strzela gola i robi się gorąco - mówił trener Krzysztof Pawlak.

Tymczasem w środę kaliszanie rozegrali ćwierćfinałowy mecz wojewódzkiego Pucharu Polski. KKS bez problemów wygrał na wyjeździe z Rawią Rawicz 3:0, prowadząc do przerwy pod golu Konrada Chojnackiego. W drugiej połowie dwa trazy trafił Ciesielski.

W finale, który odbędzie się 17 czerwca w Kaliszu, gospodarze zmierzą się ze zwycięzcą pary Nielba Wągrowiec - Polonia Środa.

KKS Kalisz - Victoria Ostrzeszów 3:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Maciej Stawiński 3, 1:1 Mateusz Gawlik 25, 2:1 Ivelin Kostov 56 (karny), 3:1 Konrad Chojnacki 68, 2:3 Łukasz Duczmal 86.

KKS: Jacek Kuświk - Michał Grzesiek, Damian Czech, Jacek Paczkowski, Łukasz Grabowski, Jacek Gajewski (76. Filip Sówka), Marcin Lis, Mateusz Gawlik, Błażej Ciesielski (90. Tobiasz Kupczyk), Ivelin Kostov (81. Stayko Stoychev), Konrad Chojnacki (84. Remigiusz Malicki).

ZiemiaKaliska.com.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!