Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kompleksowa rehabilitacja pomoże niepełnosprawnym w podjęciu pracy oraz powrocie po chorobie lub wypadku. Udział w projekcie jest bezpłatny

AM
Projekt kompleksowej rehabilitacji jest szansą dla osób z niepełnosprawnościami na zmianę życia.
Projekt kompleksowej rehabilitacji jest szansą dla osób z niepełnosprawnościami na zmianę życia. Pexels
PFRON wznowił rekrutację do Ośrodków Kompleksowej Rehabilitacji. Dzięki prowadzonym zajęciom zawodowym, psychospołecznym i medycznym, osobom niepełnosprawnym umożliwiane jest podjęcie pracy lub powrót do niej po chorobie czy wypadku. Na chętnych z Wielkopolski i sąsiednich regionów czeka ośrodek w Wągrowcu.

Projekt kompleksowej rehabilitacji dedykowany jest osobom, które z powodu choroby lub wypadku utraciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, a chciałyby zdobyć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia. To także szansa dla tych, którzy ze względów zdrowotnych nigdy nie pracowali, a chcieliby osiągnąć sukces poprzez podjęcie pracy na miarę swoich możliwości.

Czytaj też: Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego Poznań Północ udzieli wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego

- Projekt jest szansą dla osób z niepełnosprawnościami na zmianę życia. Mogą oni w dość krótkim czasie podjąć pracę na otwartym rynku pracy przy współpracy z lekarzami, psychologami i doradcami zawodowymi. Ośrodki są przygotowane na zindywidualizowane podejście do uczestników projektu, tak aby wszelkie działania były jak najbardziej efektywne oraz skuteczne - mówi Anna Skupień, dyrektor wielkopolskiego oddziału PFRON.

Projekt „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy” realizowany jest m.in. w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym WIELSPIN w Wągrowcu.

Celem projektu jest aktywizacja zawodowa i powrót do pracy poprzez wsparcie w trzech modułach:

  • zawodowym – uzyskanie nowego zawodu i utrzymanie odpowiedniego zatrudnienia poprzez doradztwo zawodowe i szkolenia;
  • psychospołecznym – m.in. poprzez wsparcie psychoemocjonalne oraz psychoedukację;
  • medycznym – poprzez przywrócenie utraconych funkcji lub ich odtworzenie w jak największym możliwym do osiągnięcia stopniu.

Uczestnicy nie ponoszą kosztów związanych z udziałem w projekcie. Średni czas pobytu osoby zakwalifikowanej to 3 miesiące, jednak istnieje możliwość wydłużenia tego okresu.

Czytaj też: Oddziały psychiatrii dla dzieci i młodzieży w Poznaniu i Gnieźnie z nowym wyposażeniem od sieci IKEA

Zgłoszenia przyjmowane są w Oddziale Wielkopolskim Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Kontakt z Patrycją Królak z oddziału wielkopolskiego PFRON: tel. 505 449 767, e-mail: [email protected].

Funkcjonowanie Ośrodków Kompleksowej Rehabilitacji odbywa się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w czasie pandemii. Wszyscy uczestnicy projektu przed wejściem do Ośrodka Rehabilitacji Kompleksowej poddawani są testom na obecność koronawirusa.

ZOBACZ TEŻ:

Polski test na koronawirusa wynaleźli naukowcy z Poznania. Tygodniami zalegał w magazynach, ale wszystko wskazuje na to, że jest przełom w jego sprawie.

Jest przełom w sprawie polskich testów na koronawirusa. "Min...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski