Kompleksowa rehabilitacja pomoże niepełnosprawnym w podjęciu pracy oraz powrocie po chorobie lub wypadku. Udział w projekcie jest bezpłatny

AM
Projekt kompleksowej rehabilitacji jest szansą dla osób z niepełnosprawnościami na zmianę życia.
Projekt kompleksowej rehabilitacji jest szansą dla osób z niepełnosprawnościami na zmianę życia. Pexels
Udostępnij:
PFRON wznowił rekrutację do Ośrodków Kompleksowej Rehabilitacji. Dzięki prowadzonym zajęciom zawodowym, psychospołecznym i medycznym, osobom niepełnosprawnym umożliwiane jest podjęcie pracy lub powrót do niej po chorobie czy wypadku. Na chętnych z Wielkopolski i sąsiednich regionów czeka ośrodek w Wągrowcu.

Projekt kompleksowej rehabilitacji dedykowany jest osobom, które z powodu choroby lub wypadku utraciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, a chciałyby zdobyć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia. To także szansa dla tych, którzy ze względów zdrowotnych nigdy nie pracowali, a chcieliby osiągnąć sukces poprzez podjęcie pracy na miarę swoich możliwości.

Czytaj też: Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego Poznań Północ udzieli wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego

- Projekt jest szansą dla osób z niepełnosprawnościami na zmianę życia. Mogą oni w dość krótkim czasie podjąć pracę na otwartym rynku pracy przy współpracy z lekarzami, psychologami i doradcami zawodowymi. Ośrodki są przygotowane na zindywidualizowane podejście do uczestników projektu, tak aby wszelkie działania były jak najbardziej efektywne oraz skuteczne - mówi Anna Skupień, dyrektor wielkopolskiego oddziału PFRON.

Projekt „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy” realizowany jest m.in. w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym WIELSPIN w Wągrowcu.

Celem projektu jest aktywizacja zawodowa i powrót do pracy poprzez wsparcie w trzech modułach:

  • zawodowym – uzyskanie nowego zawodu i utrzymanie odpowiedniego zatrudnienia poprzez doradztwo zawodowe i szkolenia;
  • psychospołecznym – m.in. poprzez wsparcie psychoemocjonalne oraz psychoedukację;
  • medycznym – poprzez przywrócenie utraconych funkcji lub ich odtworzenie w jak największym możliwym do osiągnięcia stopniu.

Uczestnicy nie ponoszą kosztów związanych z udziałem w projekcie. Średni czas pobytu osoby zakwalifikowanej to 3 miesiące, jednak istnieje możliwość wydłużenia tego okresu.

Czytaj też: Oddziały psychiatrii dla dzieci i młodzieży w Poznaniu i Gnieźnie z nowym wyposażeniem od sieci IKEA

Zgłoszenia przyjmowane są w Oddziale Wielkopolskim Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Kontakt z Patrycją Królak z oddziału wielkopolskiego PFRON: tel. 505 449 767, e-mail: [email protected]

Funkcjonowanie Ośrodków Kompleksowej Rehabilitacji odbywa się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w czasie pandemii. Wszyscy uczestnicy projektu przed wejściem do Ośrodka Rehabilitacji Kompleksowej poddawani są testom na obecność koronawirusa.

ZOBACZ TEŻ:

Polski test na koronawirusa wynaleźli naukowcy z Poznania. Tygodniami zalegał w magazynach, ale wszystko wskazuje na to, że jest przełom w jego sprawie.

Jest przełom w sprawie polskich testów na koronawirusa. "Min...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Toksyczne warzywa, gdzie jest ich najwięcej?

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie