Komplet zwycięstw pod siatką

Beata Pawlicka i jej koleżanki z Enei Energetyka odniosły dziś trzecie zwycięstwo w rozgrywkach I ligi Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Cztery wielkopolskie zespoły siatkówki w sobotę znalazły się na zwycięskim szlaku. Wszystkie zwyciężyły, a siatkarki MKS Kalisz i siatkarze APP Krispolu Września podtrzymali miano niepokonanych.

Pierwszą wygraną w tym sezonie LSK zapisały na swoim koncie pilanki. Enea PTPS, wreszcie w składzie z zagranicznymi zawodniczkami, pokonała u siebie MKS Dąbrowę Górniczą 3:0.

W I lidze siatkarek Enea Energetyk we własnej hali nie straciła seta w starciu z Karpatami Krosno. Podopieczne Marcina Patyka w pełni więc zrehabilitowały się za środową porażkę w Kaliszu. Niepokonane siatkarki MKS Kalisz stoczyły natomiast morderczy bój w Radomiu. Ostatecznie kaliszanki po tie-breaku (15:13 w piątym secie) ograły miejscowego beniaminka, Radomkę.

Natomiast w I lidze siatkarzy zwycięską passę kontynuują pomarańczowi z Wrześni. Ekipa Mariana Kardasa tym razem wygrała u siebie mecz na szczycie z Norwidem Częstochowa 3:1. APP Krispol takiego otwarcia sezonu na zapleczu ekstraklasy jeszcze nie miał.