Koszykarki MUKS Poznań przegrały po dramatycznym boju z Polonią Warszawa i zakończyły sezon. Stal Ostrów z przytupem rozpoczęła play-off

Weronika Papiernik (z piłką) była jedną z najskuteczniejszych zawodniczek MUKS i zdobyła do poznańskiego zespołu 17 punktów Fot. Elżbieta Skowron/Sportowy-poznan.pl
Koszykarki MUKS po raz drugi przegrały w środę z Polonią Warszawa i tym samym pożegnały się z marzeniami o awansie do ekstraklasy. Z kolei koszykarze Stali Ostrów rozpoczęli zmagania o medale MP. W pierwszym spotkaniu fazy play-off nie dali szans niżej notowanemu Startowi Lublin.

Mecz na Chwiałce lepiej rozpoczęły zawodniczki „Czarnych Koszul” (4:11), wykorzystując nieskuteczność gospodyń. MUKS miał duże kłopoty ze zdobywaniem punktów. Lekarstwem na bolączki poznanianek okazały się akcje Weroniki Woźniak, Marty Masłowskiej i przede wszystkim Magdaleny Ratajczak. To po trójce tej ostatniej miejscowy zespół zakończył pierwszą kwartę z czteropunktową przewagą (23:17).

W drugiej kwarcie niesamowitą serię przechwytów miała jednak Karolina Olszewska. Była zawodniczka MUKS grała jak profesorka i dodała wiary w sukces swoim koleżankom. Z kolei podopieczne Macieja Brodzińskiego znów dopadła rzutowa niemoc i w efekcie to warszawianki schodziły na przerwę z minimalnym prowadzeniem (32:33).

Po zmianie stron MUKS zagrał koncertowo pod batutą Weroniki Woźniak, która nękała rywalki trójkami i wyprowadziła gospodynie na prowadzenie różnicą 8 punktów (59:51 po trzeciej kwarcie). Kiedy wydawało się już, że Muksiary doprowadzą do decydującego spotkania w stolicy w ich grze pojawiła się nerwowość i bojaźliwość. Przewaga topniała z minuty na minutę i nawet świetna gra Magdaleny Ratajczak nie uratowała poznanianek przed porażką. Największy wkład w wygraną gości miała Anna Pawłowska.

I liga koszykarek (półfinał): MUKS Poznań – Polonia Warszawa 70:71 (21:17, 11:16, 27:18,11:20)
MUKS: Ratajczak 19, Papiernik 17, Woźniak 15, Zięmborska 11, Szloser 4, Masłowska 2, Łakoma 2.
Polonia: Pawłowska 29, Leszczyńska 14,Sosnowska 10, Olszewska 9, Kędzierska 5, Kowalska 2, Mistygacz 2.
Stan rywalizacji: 0:2 i awans Polonii do finału.

Basket Liga (ćwierćfinał): Arged BM Slam Stal Ostrów – Start Lublin 106:81 (27:15, 31:26, 27:17, 21:23)
Stal: Garbacz 30, Smith 17, Ogden 16, Kell 11, Andersson 9, Mokros 4,Sobin 4, Ryżek 2, Kucharek 2.
Najwięcej dla Startu: Ware 19, Davis 16.
Stan rywalizacji: 1:0. Kolejny mecz w piątek o godz. 20 w Ostrowie.