Koszykówka: Enea AZS i Ostrovia meldują się w II rundzie play-off

Iwona Płóciennik zdobyła 18 punktów dla Enei AZS
Iwona Płóciennik zdobyła 18 punktów dla Enei AZS Fot. Waldemar Wylegalski
Enea AZS Poznań i Ostrovia zameldowały się w II rundzie play-off rozgrywek I ligi. Awans z większym trudem przyszedł akademiczkom.

Podopieczne trenera Ryszarda Barańskiego były faworytem w trzecim starciu z Basketem, ale w takiej roli nikt nie czuje się dobrze. Zamiast efektownego zwycięstwa poznanianek kibice zobaczyli mecz walki. Na szczęście zwycięski...

Drużyna gospodarzy wypracowała sobie do przerwy skromną zaliczkę, ale po trzeciej kwarcie i popisie strzeleckiej niemocy wciąż nie było wiadomo, kto ostatecznie zwycięży. Na szczęście w ostatniej fazie spotkania nie zawiodły liderki Enei AZS i dzięki temu w II rundzie play-off akademiczki zagrają z Liderem Pruszków.

Po niespodziewanej porażce Ostrovii w Lesznie niektórzy spodziewali się, że ekipa Wojciecha Szawarskiego może mieć problem „drżących rąk”. Najlepsza drużyna fazy zasadniczej w środę jednak pokazała, że przegrana w drugim spotkaniu z Tęczą była jedynie wypadkiem przy pracy. Już do przerwy gospodynie prowadziły różnicą 22 punktów i myślami mogły być przy kolejnej rundzie play-off, w której zmierzą się z Mon-Polem Płock.

Z kolei w grupie walczącej o utrzymanie kolejnej porażki doznały koszykarki MUKS II Poznań. Poznaniankom spadek jednak nie grozi, ponieważ wypracowały sobie w rundzie zasadniczej tak dużą przewagę, że rywalki nie są już w stanie ich dogonić.

I liga koszykarek:(o awans) Ostrovia – X-Demon Tęcza Leszno 89:46 (17:9, 21:7, 22:18, 29:12), stan rywalizacji: 2:1 i awans Ostrovii. Najwięcej punktów dla Ostrovii:Motyl 13, Stępień i Stelmach po 12; dla Tęczy: Stasiuk 19, Lewińska 9, Łabuz 8. Enea AZS Poznań – Basket Aleksandrów Łódzki 64:51 (22:14, 18:15, 6:8, 18:14), stan rywalizacji: 2:1 i awans Enei AZS. Najwięcej dla AZS: Płóciennik 18, Woźniak 13, Marciniak 12. (o utrzymanie) Karkonosze Jelenia Góra – MUKS II Poznań 65:59 (11:22, 15:9, 18:16, 21:12) Najwięcej dla MUKS: Gertchen 19, Klatt 18, Olszewska 9.