Koszykówka: Przegrana Inei AZS w Szczecinie i zwycięstwo MKS PWSZ Konin w Ostrowie

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Elżbieta Paździerska (z piłką) z MKS trzy razy trafiła w środowym meczu za trzy punkty Fot. Paweł Miecznik
O tym, która z drużyn, MKS PWSZ Konin, czy Ostrovia Ostrów Wielkopolski wywalczy awans do Ford Germaz Ekstraklasy koszykarek, zadecyduje dopiero trzeci mecz w Koninie.

W środę koninianki, najlepszy zespół sezonu zasadniczego w pierwszej lidze, zrewanżowały się drużynie z Ostrowa za niedzielną porażkę przed własną widownią, wygrywając w Ostrowie 70:57 i tym samym doprowadziły do wyrównania stanu rywalizacji w play off.

Mecz w Ostrowie przez trzy kwarty był bardzo zacięty i wyrównany, przy czym niemal przez cały czas nieznacznie prowadziły koszykarki z Konina. Wynik korzystny dla zespołu Ostrovii, który w przypadku zwycięstwa świętowałby w środę wieczorem awans, w pierwszej kwarcie po raz ostatni był w siódmej minucie (14:13), a następnie dopiero na samym początku ostatniej odsłony, kiedy po trafieniu Agnieszki Misiek ostrowianki objęły prowadzenie 52:51.

Chwilę później skuteczna akcja 2+1 Aleksandry Kaji pozwoliła jednak podopiecznym Tomasza Grabianowskiego odzyskać porowadzenie (54:57) i koninianki już go nie oddały powiększając przewagę dzięki dobrze wykonywanym rzutom wolnym.

O awans do FGE walczą również koszykarki INEI AZS Poznań. Niestety w środę akademiczki oddaliły się od celu, w pierwszym spotkaniu drugiej pary półfinałowej play off I ligi przegrywając na wyjeździe z zespołem King Wilki Morskie Szczecin 57:63. Żeby powrócić do FGE podopieczne Ryszarda Barańskiego muszą teraz wygrać z “wilczycami" w sobotę w Poznaniu, a następnie decydujące spotkanie w Szczecinie. O porażce akademiczek zadecydowała przede wszystkim przegrana 10. punktami druga kwarta.