Koszykówka: Tęcza Leszno lepsza w derbach od MUKS Poznań

Udostępnij:
Wygranym w środowych meczach w PLKK z wielkopolskich drużyn jest tylko Tęcza Leszno. Podopieczne Dariusza Raczyńskiego po raz trzeci w sezonie pokonały MUKS Poznań. Z kolei poznańskie akademiczki dzielnie walczyły o kolejne zwycięstwo w Bydgoszczy, ale ostatecznie zeszły z parkietu pokonane.

TUTAJ CZYTAJ WIĘCEJ O KOSZYKÓWCE

- Tęcza to rywal w naszym zasięgu, ale wciąż nie możemy go ugryźć. Doświadczeniem bije nas na głowę.W dodatku w środę rywalki były świetnie dysponowane rzutowo i bez problemów czytały naszą grę - przyznała trenerka Iwona Jabłońska.

W jej zespole bardzo słabo wypadły młode zawodniczki. - Nie wygra się spotkania jak na normalnym poziomie gra 2,5 zawodnika. A młodzież była rozkojarzona. Nie wiem czy one za dużo czytają w autobusie i potem na boisko wychodzą rozkojarzone - dodała Jabłońska.

Koszykarki INEI/AZS pojechały do Bydgoszczy z zamiarem powtórzenia wyniku z 4 lutego, kiedy właśnie w mieście nad Brdą odniosły pierwsze zwycięstwo w sezonie zasadniczym. Niestety tym razem górą były bydgoszczanki, które wygrały 66:54 praktycznie zapewniając sobie pozostanie w FGE. Natomiast sytuacja poznanianek jest coraz trudniejsza.

Bojowe nastawienie akademiczek widoczne było od pierwszych sekund pojedynku. W połowie pierwszej kwarty, głównie dzięki Amber Pettillon, która zdobyła pięć z pierwszych siedmiu punktów dla zespołu trenera Ryszarda Barańskiego, poznanianki prowadziły 7:5. Akedemiczek nie zraziła także chwila przestoju i fakt, że.kolejnych 13. "oczek" uzyskały bydgoszczanki.

W drugiej odsłonie czterokrotnie zza linii 6,75 trafiła Eliza Horodeńska i do przerwy przewaga Artego wynosila tylko jeden punkt. Drużyna Inei/AZS walczyła bardzo ambitnie, ale tym trazem nie dała rady. Zadecydowała końcówka spotkania. Trzy minuty przed ostatnią syreną po kolejnej "trójce" Horodeńskiej, było tylko 56:54 dla bydgoszczanek, ale niestety dla akademiczek, już do końca punkty zdobywały wyłącznie rywalki. Swe byłe klubowe koleżanki przy prowadzeniu Artego 60:54 "dobiła" dwoma trafieniami za trzy Elżbieta Mowlik.

Tęcza Leszno - MUKS Poznań 72:58 (17:12, 19:16, 22:17, 14:13)
Tęcza: Freeman 20 (3x3), Grabowska 15 (1x3), Bednarczyk 12 (4x3), Kuncewicz 8, Urbaniak 7, Gala 7 (1x3), Chomicka 3 (1x3).
MUKS: Makowska 22 (3x3), Mrozińska 16, Durak 9, Idziorek 5 (1x3), Koperwas 2, Antczak 2, Casimiro 2, Owaczarzak 0,Szarzyńska 0.

Artego Bydgoszcz - Inea AZS Poznań 66:54 (18:10, 16:23,13:8,19:12)
Artego: Sissoko 16, Mowlik 13 (2x3), Szott 12, Koc 10, Górzyńska-Szymczak 6, Kuras 4, Taylor 3, Szybała 2, Pytlarczyk 0.
Inea AZS: Horodeńska 17 (5x3), Gawrońska 11, Woźniak 8, Kotnis 7, Petillon 7 (1x3), Kędzia 4, Adamowicz 0, Drzewińska 0.