Krzysztof M. Kaźmierczak z nagrodą Watergate

  Krzysztof M. Kaźmierczak z nagrodą Watergate

  TR

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Krzysztof M. Kaźmierczak odebrał w czwartek w Warszawie jedno z najbardziej prestiżowych w Polsce wyróżnień dla dziennikarzy - nagrodę Watergate przyznawaną za najlepszą pracę w kategorii dziennikarstwo śledcze przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.
  A nagroda Watergate trafiła do rąk Krzysztofa M. Kaźmierczaka za książkę „Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa”, którą napisał wspólnie z Piotrem Talagą, w przeszłości również dziennikarzem „Głosu”.

  Nagroda trafiła do rąk ich obojga za „wytrwałość w tropieniu patologii państwa w wyjaśnianiu zabójstwa Jarosława Ziętary”. Książka ujawnia wiele nieznanych i niewygodnych faktów, którzy obaj dziennikarze gromadzili od samego początku „sprawy Ziętary”.

  Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w siedzibie SDP na Foksalu. Wśród gości obecnych na sali był m.in. Jacek Ziętara, brat Jarka.

  - Jego obecność tego wieczoru była dla nas szczególnie ważna- mówi Krzysztof M. Kaźmierczak. - Trudno nie cieszyć się z takiej nagrody jak Watergate. To szczyt tego, co można osiągnąć w dziennikarstwie śledczym. A to, że przyznano nam ją w związku ze sprawą Jarka czyni ją dla mnie podwójnie ważną. Pamiętam, że jak ustanowiono nagrody SDP w 1992 roku, nazywane polskimi Pulitzerami, to Jarek powiedział mi, że marzy by taką zdobyć. Gdyby nie został zamordowany, byłby pewnie jej laureatem.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W dobre ręce

  Pelagia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8

  Serdeczne gratulacje panie redaktorze Krzysztofie M. Kaźmierczak. Cieszmy się wszyscy, że mamy w Poznaniu takiego wspaniałego redaktora. Brawo!!!!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Re Pelagia :

  31węzłowy Burke (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  Pełna zgoda. 31


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dla przypomnienia

  Pelagia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  https://www.youtube.com/watch?v=j9ljzDe0n1Q

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo