sportowy24
  KSW: Młody poznaniak, Maciej Kazieczko w karcie walk na gali...

  KSW: Młody poznaniak, Maciej Kazieczko w karcie walk na gali KSW 47 w Łodzi. Wojownik Ankosu MMA zmierzy się z Bartłomiejem Koperą

  Radosław Patroniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Maciej Kazieczko to jeden z najlepszych zawodników MMA młodego pokolenia w naszym kraju

  Maciej Kazieczko to jeden z najlepszych zawodników MMA młodego pokolenia w naszym kraju ©Fot. Archiwum KSW

  Młody i obdarzony potężnym uderzeniem Maciej Kazieczko (Ankos MMA Poznań) zmierzy się na terenie rywala z łodzianinem Bartłomiejem Koperą 23 marca w Atlas Arenie. Jedno ze starć otwierających galę KSW 47: The X-Warriors zakontraktowano w limicie kategorii lekkiej.
  Maciej Kazieczko to jeden z najlepszych zawodników MMA młodego pokolenia w naszym kraju

  Maciej Kazieczko to jeden z najlepszych zawodników MMA młodego pokolenia w naszym kraju ©Fot. Archiwum KSW

  Kazieczko zadebiutował w KSW z zaledwie jednym zawodowym starciem na koncie, ale w czterech bojach dla największej organizacji MMA w Europie udowodnił, że to była świetna decyzja ze strony organizacji. Trenujący w Poznaniu 25-latek głównie dzięki wszechstronnym umiejętnościom stójkowym zwyciężał przez decyzję z Mariuszem Mazurem i Maciejem Kalicińskim. W swoim rekordzie Kazieczko ma też spektakularny nokaut na Tomaszu Matusewiczu, którego posłał na deski już w 70. sekundzie walki na KSW 38: Live in Studio.

  Kopera zadebiutował w KSW przed własną publicznością w marcu ubiegłego roku. Na KSW 42 w Łodzi „Małpa” spotkał się z Filipem Wolańskim, który zwyciężył po trzech rundach z zawodnikiem Zenith Vera Fight Club i WCA Fight Team. Przed tym pojedynkiem łodzianin wygrał siedem z ośmiu starć, a pięć z nich kończył przez poddanie. „Małpa” wygrywał między innymi z Aleksandrem Georgasem, Nikodemem Szymańskim, Sebastianem Kotwicą i znanym z KSW Gracjanem Szadzińskim. Na KSW 47 Kopera wróci do klatki i będzie chciał zanotować pierwsze zwycięstwo w największej organizacji MMA w Europie.

  Czytaj także: Borys Mańkowski wystąpi w hitowym starciu KSW 47

  W walce wieczoru marcowej gali w superstarciu zmierzą się mistrz KSW w wadze ciężkiej Phil de Fries oraz mistrz kategorii półciężkiej i jedeny zawodnik, który pokonał w KSW Mameda Khalidova, Tomasz Narkun, a stawką pojedynku będzie pas królewskiej kategorii wagowej należący do Anglika. Na KSW 47 dojdzie także do starcia dwóch olbrzymich sił. Naprzeciw siebie staną najsilniejszy człowiek na Ziemi, Mariusz Pudzianowski, oraz debiutujący w KSW, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w podnoszeniu ciężarów, Szymon Kołecki. W innej z głównych walk wieczoru dojdzie do hitowego starcia pomiędzy byłymi mistrzami wagi półśredniej, poznaniakiem Borysem Mańkowskim i Dricusem du Plessis. W walce, która powinna zapewnić olbrzymie emocje, Marcin Wrzosek podejmie Daniela Torresa. Przed własną publicznością zmierzy się Karolina Owczarz, która zmierzy się z niepokonaną Aleksandrą Rolą. Do klatki wejdzie też łodzianin Dawid Gralka, a jego przeciwnikiem będzie Paweł Polityło.

  Bilety na KSW 47 w sprzedaży w serwisie eBilet.pl.

  Chcesz skontaktować się z autorem informacji? r.patroniak@glos.com

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Aktualności sportowe