Lech II i Polonia Środa grają dalej w Pucharze Polski

Ivan Djurdjević, trener Lecha II
Ivan Djurdjević, trener Lecha II Archiwum
Zespoły Lecha II Poznań oraz Polonii Środa Wielkopolska uzupełniły w sobotę stawkę ćwierćfinalistów piłkarskiego Pucharu Polski w strefie poznańskiej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Lech II wyeliminował występującą w klasie okręgowej Wełnę Rogoźno, wygrywając na wyjeździe 4:1, natomiast broniąca trofeum w strefie poznańskiej Polonia wyrzuciła z rozgrywek innego trzecioligowca Pelikana Niechanowo, po remisie 2:2 zwyciężając w rzutach karnych 7:6.

Pierwsza połowa pojedynku Polonii Środa Wielkopolska z Pelikanem Niechanowo była mało interesująca i nie przyniosła bramek, emocje rozpoczęły się dopiero po przerwie. Dwadzieścia minut należało zdecydowanie do zespołu Pelikana, który po golach Krzysztofa Wolkiewicza (51) oraz Tomasza Bzdęgi, który wykorzystał rzut karny (65), prowadził już 2:0. Wydawało się, że to podopieczni Sławomirta Majaka będą się cieszyć z awansu, ale stało się inaczej.

Po zdobyciu drugiego gola piłkarze Pelikana oddali inicjatywę rywalom i to się na nich zemściło. Już trzy minuty później kontaktowego gola strzelił Igor Jurga, a pięć minut przed końcem regulaminowego czasu do wyrównania doprowadził Radosław Barabasz. Ponieważ więcej bramek już nie padło o awansie decydowały rzuty karne. Bramkarz Pelikana Damian Zamiar nie zdołał obronić ani jednego strzału polonistów, natomiast Adrian Lis w siódmej serii jedenastek interweniował skutecznie po strzale Michała Steinke i to obrońcy PP w strefie poznańskiej WZPN znaleźli się w ćwierćfinale.

Lech II nie miał większych kłopotów z wyeliminowaniem rywala z okręgówki..Lechici wygrali w Rogoźnie pewnie, choć gole padły dopiero po przerwie. Dwie bramki dla poznaniaków strzelił: Brazylijczyk Lucas Guedes (55, 70), po jednej Maciej Orłowski (48) i Damian Roszczyk (80). Honorową bramkę dla Wełny zdobył Łuksz Zenger (75), kiedy lechici prowadzili już 3:0.

– Cel, którym był ćwierćfinał strefowego Pucharu Polski osiągnęliśmy dając szanse młodzieży – podkreślił trener Lecha II Ivan Djurdjević.

Wcześniej awans do ćwierćfinału wywalczyła Warta Poznań (III liga) oraz Luboński KS, TPS Winogrady Poznań, Sparta Szamotuły (poznańska klasa okręgowa), Orły Pniewy i LZS Wronczyn (klasa A).