Lech II wygrał w Gdyni, Sokół znów liderem

MAC, LUMAR
Lech II (białe stroje) wygrał z Bałtykiem w Gdyni
Lech II (białe stroje) wygrał z Bałtykiem w Gdyni Piotr Hukało
W grupie drugiej kolejna zmiana lidera. Na czoło tabeli powrócił Sokół Kleczew, który o jeden punkt wyprzedza Elanę Toruń i Bałtyk Gdynia. Kleczewianie w niedzielę w dobrym stylu pokonali przed własną widownią GKS Przodkowo 4:1 i wykorzystali porażkę prowadzącego dotychczas Bałtyku z Lechem II Poznań 1:2. Elana i Bałtyk rozegrały jednak jedno spotkanie mniej od Sokoła, bo swój mecz 10. kolejki stoczą w Toruniu dopiero 4 grudnia.

Na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni rezerwy Kolejorza potwierdziły, że ostatnio prezentują dobrą dyspozycję. O zwycięstwie podopiecznych Ivana Djurdjevicia zadecydowała sama końcówka, bo do 81. minuty prowadzili gdynianie. Wyrównał Filip Nawrocki., a rozstrzygającego gola zdobył Paweł Tomczyk.

Sokół w spotkaniu z GKS Przodkowo objął prowadzenie w 33. minucie. Goście siedem minut po przerwie doprowadzili wprawdzie do remisu, ale podopieczni Marcina Wojtasiaka bardzo szybko prowadzenie odzyskali, a w ostatnich 10 minutach przypieczętowując zasłużoną wygraną.
W niedzielę ze zwycięstwa cieszyli się także piłkarze KKS Kalisz, którzy na wyjeździe pokonali Świt Skolwin 2:0, losy spotkania rozstrzygając w pierwszej połowie.

Znowu tak potrzebnego kompletu punktów nie zdołał wywalczyć Górnika Konin, tym razem przed własną widownią remisując 1:1 z dotychczasowym wiceliderem Gwardią Koszali. Obie bramki padły w pierwszej połowie. Prowadzenie zdobyli już w ósmej minucie goście, koninianie do remisu doprowadzili w 39. minucie. Beniaminek z Konina wciąż zajmuje lokatę w strefie spadkowej.

Także remisem 1:1 zakończył się mecz w Środzie Wielkopolskiej między Polonią a Vinetą Wolin. Gospodarze byli bliscy wygranej, bo cztery minuty przed końcem objęli prowadzenie, ale już chwilę później do wyrównania doprowadził doświadczony Bartosz Ława.

Wygraną Elanie Toruń po raz kolejny zapewnił piłkarz w poprzednim sezonie występujący w Pelikanie Niechanowo. Obie bramki w meczu z Pogonią II Szczecin zdobył Marcin Trojanowski.

Nie powiodło się Jarocie Jarocin, która przegrała na wyjeździe z Pogonią Lębork 2:3. O porażce podopiecznych Janusza Niedźwiedzia zadecydował fatalny początek spotkania, gdyż gospodarze już po 16 minutach prowadzili 2:0.

Liderem klasyfikacji strzelców jest nadal, choć w Kleczewie nie powiększył swojego dorobku, Łukasz Stasiak (GKS Przodkowo) – 12 bramek.

14. kolejka trzeciej ligi
Bałtyk Gdynia – Lech II Poznań 1:2 (1:1). Bramki:
1:0 Filip Sosnowski (64), 1:1 Filip Nawrocki (81). 1:2 Paweł Tomczyk (88).

Polonia Środa Wielkopolska – Vineta Wolin 1:1 (0:0). Bramki: 1:0 Krzysztof Bartoszak (86), 1:1 Bartosz Ława (87).

Górnik Konin – Gwardia Koszalin 1:1 (1:1). Bramki: 0:1 Mateusz Kołodziejski (8), 1:1 Paweł Błaszczak (39).

Elana Toruń – Pogoń II Szczecin 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 Marcin Trojanowski (14), 2:0 Trojanowski (69. karny).

Pogoń Lębork – Jarota Jarocin 3:2 (2:1). Bramki: 1:0 Mateusz Wachowiak (4), 2:0 Mateusz Maciąg (16. karny), 2:1 Mateusz Molewski (45), 3:1 Wachowiak(55), 3:2 Hubart Antkowiak (90).

Leśnik Manowo – Wda Świecie 0:4 (0:3). Bramki: 0:1 Bartosz Czerwiński (13), 0:2 Patryk Kiełpiński (24), 0:43 Patryk Urbański (26), 0:4 Dawid Retlewski (76).

Chemik Bydgoszcz – KS Chwaszczyno 3:0 (1:0). Bramki: 1:0 Dawid Janicki (71), 2:0 Robert Kawałek (85), 3:0 Maciej Kot (90).

Sokół Kleczew – GKS Przodkowo 4:1 (1:0). Bramki
: 1:0 Emile Thiakane (33),1:1 Łukasz Kwaśnik (52), 2:1 Jakub Antosik (55), 3:1 Arkadiusz Bajerski (80), 4:1 Przemysław Kędziora (82).

Świt Skolwin – KKS Włókniarz 1925 Kalisz 0:2 (0:2). Bramki: 0:1 Damian Czech (15), 0:2 Rafał Jankowski (45).