Lech Poznań. Adam Nawałka po meczu z Zagłębiem Sosnowiec: Konsekwencja doprowadziła do tego zwycięstwa

Karol Mackowiak
Trener Adam Nawałka po meczu chwalił swoich piłkarzy za konsekwencję
Trener Adam Nawałka po meczu chwalił swoich piłkarzy za konsekwencję Karina Trojok
- Wynik wskazywałby, że było to lekkie, łatwe i przyjemne zwycięstwo, przyjemny mecz. Chcę jednak zaznaczyć, że było zupełnie inaczej - powiedział Adam Nawałka, trener Lecha Poznań po zwycięstwie z Zagłębiem Sosnowiec (6:0).

Adam Nawałka (trener Lecha Poznań):
Wynik wskazywałby, że było to lekkie, łatwe i przyjemne zwycięstwo, przyjemny mecz. Chcę jednak zaznaczyć, że było zupełnie inaczej. W pierwszej połowie mieliśmy dużo kłopotów, ale dzięki konsekwentnej grze doprowadziliśmy do tego, że w drugiej części meczu nasza dominacja była już bezwzględna, dlatego właśnie wygraliśmy to spotkanie. Zawodnicy zostawili na boisku dużo zdrowia, grali konsekwentnie, z dużą determinacją, do ostatniego gwizdka.

Pomimo tak wysokiego wyniku dla nas, Zagłębie szczególnie na początku meczu, prezentowało się dobrze i stworzyło sobie kilka dogodnych sytuacji. W piłce nożnej liczy się jednak końcowy wynik. My się z niego cieszymy i przygotowujemy się do ostatniego spotkania z Wisłą Kraków.

Valdas Ivanauskas (trener Zagłębia Sosnowiec):
Każdy widział to spotkanie i wie, że wyszło tak, jak zawsze. Mieliśmy swoje szanse w pierwszej połowie, ale zawodnicy - chociaż wiedzieli co robią źle - nie potrafili nic zmienić w swojej skuteczności. To Lech zdobył wtedy dwie bramki. My nie graliśmy źle i wynik do przerwy mógł być zupełnie inny. Druga część meczu była już zupełnie inna. Akceptujemy wynik, bierzemy to na klatę. Trudno cokolwiek powiedzieć po takim meczu. Czeka nas ciężka praca.

Pierwsze 20 minut meczu w Sosnowcu nie wskazywało, że ten mecz dla Lecha Poznań będzie tak wyjątkowy, a jego piłkarze na zawsze zapiszą się w historii klubu. Ale zdarzył się cud, a nawet cuda! Przejdź dalej i sprawdź szczegóły --->

Lech Poznań: 4 rekordy Kolejorza w meczu z Zagłębiem Sosnowiec