Lech Poznań: Były piłkarz Kolejorza pomaga wyeliminować Atletico Madryt z Pucharu Króla

Dawid Dobrasz
Dioni Villalba w swoim nowym klubie ma całkiem niezłe statystyki.
Dioni Villalba w swoim nowym klubie ma całkiem niezłe statystyki. fot.lechpoznan.pl
Dioni Villalba niemal dokładnie rok temu rozwiązał kontrakt z Lechem Poznań i wrócił do Hiszpanii na trzeci poziom rozgrywkowy. Tam prezentuje się dobrze, a w czwartek dołożył cegiełkę do historycznego awansu swojego klubu do 1/8 finału Pucharu Króla, eliminując po dogrywce Atletico Madryt. Były zawodnik Kolejorza miał udział przy kluczowej bramce dla swojego klubu - Cultural Leonesa.

Przebieg meczu nie wskazywał, że może on się zakończyć sensacją. Atletico w 62. minucie zgodnie z planem wyszło na prowadzenie po bramce Angela Correi. Gospodarze jednak się nie poddawali i w 83. minucie po bardzo ładnym strzale z woleja doprowadzili do remisu. W końcówce meczu podopieczni Diego Simeone mieli jeszcze dwie świetne okazje do przesądzenia o losach meczu, ale do rozstrzygnięcia wyniku potrzebna była dogrywka.

W 70. minucie trener gospodarzy posłał do boju Dioniego Villalbę i napastnik Cultural Leonesa w drugiej części dogrywki popisał się asystą drugiego stopnia, która otworzyła możliwość zdobycia bramki przez Sergio Benito na 2:1 dla zespołu z Segunda División B. Goście nie zdołali już wyrównać i mecz zakończył się sensacyjnym awansem drużyny z trzeciego poziomu rozgrywkowego w Hiszpanii do 1/8 finału Pucharu Króla.

Dioni rok temu rozwiązał umowę z Kolejorzem i związał się z klubem Cultural Leonesa. W obecnym sezonie Segunda División B w 20 meczach zdobył 10 goli dla swojego klubu. Przy Bułgarskiej "poznański Carlitos" wystąpił w ośmiu spotkaniach, ale nie zdobył ani jednej bramki. W zeszłym sezonie, po rozwiązaniu kontraktu z Lechem, 30-letni napastnik w 15 meczach Cultural Leonesa zdobył 5 goli.

Sprawdź też:

Piłkarz zapewne nie żałuje, że nie udała mu się zagraniczna przygoda w Polsce, bo wspólnie z kolegami zapisał się w historii klubu i wyeliminował jednego z gigantów hiszpańskiej piłki z Pucharu Króla. Cultural Leonesa w następnej rundzie podejmie na swoim boisku Valencię.

Lech Poznań transfery: Kto w najbliższym czasie może przyjść...

Lech Poznań: Jak Joao Amaral radził sobie w Kolejorzu. Przyp...

Lech Poznań: Zobacz, jak piłkarze Kolejorza spędzali zimowe ...