Lech Poznań - HSV Hamburg 2:1. Zwycięstwo w trzy minuty! [RELACJA, ZDJĘCIA]

LEM, SZKI
Lech Poznań na stadionie przy Bułgarskiej wygrał w środę 2:1 towarzyski mecz z HSV Hamburg. Było to spotkanie dwóch wielkich klubów z olbrzymimi tradycjami: Kolejorz obchodzi w tym roku 90-lecie istnienia, a Hamburgera SV jest o 35 lat starszy. Mecz miał swoją dramaturgię - niekorzystną początkowo dla Kolejorza. Potem niektórzy spodziewali się "pojednawczego" remisu. Ostatecznie lechici wygrali! Bramki strzelili w 73 i 76 minucie.

A oto najważniejsze momenty meczu:

11 minuta - Artiom Rudniew sam na sam z Krzysztofem Kotorowskim. Sędzia odgwizduje pozycję spaloną Łotysza.

13 minuta - Mogło być 1:0 dla Niemców. Głową uderzał Artiom Rudniew. Tuż obok słupka.

20 minuta - Artiom Rudniew powinien strzelić gola. Łotysz wyszedł sam na sam z Kotorowskim, jednak nie trafił w bramkę. Kibice skandowali: dziękujemy! Świetnym prostopadłym podaniem popisał się Berg.

23 minuta - Była doskonała okazja dla Kolejorza. Wrzucał Tonew, błąd popełnił Mickel, a Możdżeń z kilku metrów trafił futbolówką w bramkarza.

31 minuta - Fatalny kiks Jarosława Ratajczaka, piłkę przejął kapitan HSV Markus Berg, pociągnął kilkanaście metrów i ze stoickim spokojem, uderzeniem po ziemi, pokonał Krzysztofa Kotorowskiego.

73 minuta - Ivan Djurdjević strzelił z bliska wyrównującą bramkę. Akcja po rzucie rożnym Piotra Reissa.

76 minuta - Jakub Wilk zdobył prowadzenie dla Kolejorza. Najpierw Ubiparip podał do Bereszyńskiego, a ten zagrał na środek pola do Wilka, który posłał piłkę do bramki blisko słupka.

TUTAJ RELACJA NA ŻYWO Z MECZU LECH POZNAŃ - HAMBURGER SV. KLIKNIJ!

Dzisiejszy mecz był sportowym finałem roku jubileuszowego Lecha Poznań i także okazją do podziękowania Artjomowi Rudniewowi, który latem przeszedł do klubu z Hamburga, za gole strzelone w koszulce poznańskiego klubu.

- Chciałbym, by było to piłkarskie święto - mówił przed meczem trener Lecha Mariusz Rumak. To dla mnie ogromna przyjemność wystąpić znowu na Bułgarskiej - dodał Rudniew, który - choć nie strzelił gola - był bohaterem wieczoru.