Lech Poznań: Juniorzy starsi efektownie rozpoczęli walkę o mistrzostwo Polski

Doskonale rozpoczął Lech Poznań udział w rozgrywanym w Gdyni turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorów starszych (do 19 lat) w piłce nożnej. W swym pierwszym meczu młodzi poznaniacy pokonali Pogoń Szczecin 5:2 (4:0).

Po początkowych atakach portowców inicjatywę przejęli lechici i w 25. minucie pierwszego gola uzyskał Paweł Baraniak, który precyzyjnym strzałem przy słupku posłał futbolówkę do siatki. Już do przerwy było 4:0, a w 56. minucie 5:0 dla lechitów. Najładniejsza była bramka na 2:0, którą kapitalnym uderzeniem z dystansu zdobył Adrian Cierpka.

Dopiero w końcówce, kiedy trener Przemysław Bereszyński dokonał kilku zmian, a w szeregi pewnych zwycięstwa lechitów wkradło się rozprężenie, ambitni szczecinianie zdołali zmniejszyć rozmiary porażki.

W innym środowym meczu Arka Gdynia pokonała Zagłębie Lubin 1:0 (0:0).

Druga seria spotkań w piątek. Lechici o godzinie 11 zmierzą się z Arką, a mecz zostanie rozegrany na Narodowym Stadionie Rugby, na sztucznej nawierzchni. Mistrza Polski poznamy w niedzielę.

Natomiast dzisiaj w Krasnymstawie rywalizację o mistrzostwo Polski rozpoczynają juniorzy młodsi (do lat 17). Na inaugurację zespół Lecha Poznań zmierzy się o 9.30 z Zagłębiem Lubin. Ten turniej zakończy się w poniedziałek.

Pogoń Szczecin - Lech Poznań 2:5 (0:4)

Bramki: 0:1 Baraniak (25), 0:2 Cierpka (30), 0:3 Rudnicki (35. samobójcza), 0:4 Kędziora (44. karny) 0:5 Wyganowski (56. samobójcza), 1:5 Kort (80. karny), 2:5 Sasin (85).Lech: Pawłowski - Kędziora, Witt, Przepióra (69. Łągiewka), Szczupakowski, Chromiński, Linetty (60. Zgarda), Cierpka (74. Michniewicz), Wolski (66. Graś), Bagiński (85. Fontowicz), Baraniak.