Lech Poznań może być dumny ze swojego wychowanka. Jan Bednarek strzelił pięknego gola i został najlepszym polskim strzelcem w Premier League

Dawid Dobrasz
Jan Bednarek kontynuuje swój dobry czas na angielskich boiskach.
Jan Bednarek kontynuuje swój dobry czas na angielskich boiskach. Sylwia Dąbrowa
Jan Bednarek kontynuuje dobre występy w Premier League. Wychowanek Lecha Poznań w sobotnim meczu Southampton przeciwko Wolverhampton zdobył swojego drugiego gola w lidze angielskiej i... tym samym stał się najlepszym polskim strzelcem w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii!

Jan Bednarek w 15. minucie meczu ustawił się na końcu pola karnego, gdzie uciekł obrońcom Wolverhampton. Defensor gości krył Polaka "na radar", a ten sprytnie mu uciekł i ładnym strzałem otworzył wynik spotkania, zdobywając tym samym swoją drugą bramkę w Premier League. Obrońca urodzony w Słupcy pierwszego gola zdobył w debiucie w lidze angielskiej w kwietniu 2018 roku - w meczu przeciwko Chelsea.

Niestety, w sobotnim meczu były to miłe złego początki, bo "Święci" prowadzili do przerwy 2:0, by ostatecznie przegrać 2:3, a Jan Bednarek w drugiej połowie zobaczył żółtą kartkę za podcięcie przeciwnika. Ta porażka zakończyła najlepszy okres Southampton w tym sezonie Premier League. Ekipa Bednarka w pięciu ostatnich meczach ligowych, przed potyczką z "Wilkami", zdobyła aż 13 punktów, pokonując m.in. Chelsea, Tottenham czy Leicester City.

Jan Bednarek w tym sezonie Premier League w 23 meczach Southampton opuścił tylko 2 minuty, niema wszystkie mecze rozgrywa w pełnym wymiarze czasowym. Wychowanek Lecha Poznań jest filarem obrony Świętych, a jego drużyna zmierza do zapewnienia sobie utrzymania na następny sezon w angielskiej elicie.

Czytaj tez: Lech dobił targu z Southampton! Transfer Jana Bednarka hitem lata

Jeśli chodzi o najlepszych polskich strzelców w Premier League, to wciąż panuje niesamowita posucha. Na Wyspach do tej pory doceniani byli głównie bramkarze, ale po dobrej postawie Marcina Wasilewskiego w Leicester, gdzie zdobył mistrzostwo Anglii, oraz obecnej formie Jana Bednarka może się to zmienić. Wychowanek Lecha Poznań z dwoma bramkami jest teraz najskuteczniejszym Polakiem w historii Premier League, a tak wygląda pełna klasyfikacja:

• 1. Jan Bednarek - 2 gole
  • 2. Robert Warzycha - 1 gol
  • 2. Marcin Wasilewski - 1 gol
Joao Amaral w Lechu Poznań grał od lata 2018 roku do stycznia 2020. Piłkarz zapowiadał, że po półrocznym wypożyczeniu wróci do Wielkopolski. I wrócił, ale już z powrotem wyjechał na roczne wypożyczenie do Paços de Ferreira.To idealny moment, żeby przyjrzeć się najlepszym momentom Portugalczyka w Kolejorzu. Kilka ich było, a Amaral przede wszystkim potrafił jedną akcją zmienić losy meczu, co potwierdzają liczby. Sprawdźcie, jak wyglądała dotychczasowa przygoda 28-latka w niebiesko-białych barwach.

Lech Poznań: Jak Joao Amaral radził sobie w Kolejorzu. Przyp...

W czwartek piłkarze Lecha Poznań rozpoczynają przygotowania do wiosennej części rozgrywek. Tym razem ich urlopy nie były długie, ale lechici wykorzystali przerwę w rozgrywkach na ciekawe podróże. Zobacz, gdzie byli piłkarze Kolejorza. Przejdź dalej --->

Lech Poznań: Zobacz, jak piłkarze Kolejorza spędzali zimowe ...