Lech Poznań pokonał Spartę Praga 3:0

Tonew strzelił pierwszą bramkę dla Lecha Poznań.
Kibice Lecha mają wreszcie powód do optymizmu. Kolejorz "zmazał plamę" po kiepskim występie przeciwko FC Vaduz i w ładnym stylu pokonał klasowego rywala Spartę Pragę 3:0.

Bramki dla niebiesko-białych zdobywali: Artjom Rudniew, Aleksandar Tonew i Bartosz Ślusarski.

Pierwsza połowa tego meczu była wyrównana i zakończyła się bezbramkowym remisem. Lech rozstrzelał się po przerwie. Pierwszego gola w 57 min zdobył Aleksandar Tonew. Bułgar popisał się mocnym strzałem, po którym skapitulował czeski bramkarz.

Dwie minuty później było już 2:0. Po zagraniu Siergieja Kriwca jeden z obrońców Sparty zagrał piłkę ręką i sędzia podyktował rzut karny. Rudniew nie zmarnował jedenastki. Wynik ustalił w 79 minucie Śłusarski strzałem głową po koronkowym wykonaniu rzutu wolnego.

Zgrupowanie w Hiszpanii opuścił już Marciano Bruma. Holender za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z Lechem Poznań, który zawarł w sierpniu ubiegłego roku. Bruma w niebiesko-białych barwach rozegrał 8 spotkań, 6 w lidze i 2 w rozgrywkach Pucharu Polski.

- Powodem rozwiązania kontraktu była sytuacja rodzinna Marciano. Zawodnik sam wystąpił z prośbą o to, a klub po przeanalizowaniu sytuacji kadrowej zdecydował się przystać na propozycję piłkarza - powiedział na oficjalnej stronie internetowej Lecha dyrektor sportowy, Andrzej Dawidziuk.

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? [email protected].