Lech Poznań Śląsk Wrocław: Statystyka jest po stronie Kolejorza

LUMAR
Mecz Lecha Poznań - Śląsk Wrocław 25 marca 2012 w Poznaniu. Kolejorz wygrał 2:0
Mecz Lecha Poznań - Śląsk Wrocław 25 marca 2012 w Poznaniu. Kolejorz wygrał 2:0 Marek Zakrzewski
Piłkarze Śląska Wrocław do ekstraklasy powrócili w sezonie 2008/09. W ostatnich czterech sezonach Lech Poznań ze Śląskiem Wrocław o ligowe punkty mierzył się osiem razy. Bilans jest bardzo korzystny dla poznańskiego zespołu. Lech Poznań wygrał pięć razy, doznał tylko jednej porażki, zanotowano także dwa remisy. Bilans bramkowy - 14:7 na korzyść Lecha.

W ostatnim meczu Lecha Poznań i Śląska Wrocław rozegranym na Bułgarskiej 25 marca poznaniacy wygrali 2:0. W 51. minucie samobójczego gola strzelił Piotr Celeban, w 90. minucie wynik spotkania ustalił Artjom Rudniew wykorzystując rzut karny po zagraniu piłki ręką przez Celebana.

Dodajmy, że Artjom Rudniew gra teraz w Bundelidze z Hamburger SV, natomiast Piotr Celeban jest zawodnikiem rumuńskiego FC Vaslui.