Lech Poznań - Wisła Kraków: Oceniamy piłkarzy Kolejorza po zwycięstwie nad Wisłą Kraków!

Dawid Dobrasz
Lech Poznań wygrywa po dobrym meczu z Wisłą Kraków 4:0 i udanie rewanżuje się za ubiegłoroczną porażkę przy Bułgarskiej 2:5. Zobacz, jak oceniliśmy piłkarzy Kolejorza w tym meczu ---->Grzegorz Dembiński
Lech Poznań wygrywa po dobrym meczu z Wisłą Kraków 4:0 i udanie rewanżuje się za ubiegłoroczną porażkę przy Bułgarskiej 2:5. Sprawdźcie, jak oceniliśmy piłkarzy Kolejorza po spotkaniu w 11. kolejce PKO Ekstraklasy! Kilku lechitów błysnęło!

Pierwszy skład:

Bramkarz:
Mickey van der Hart 7
Imponował dokładnymi podaniami piłką. Dawał pewność kolegom w defensywie, ale nie miał w sobotę za dużo roboty.
Obrońcy:

Robert Gumny 7
Bardzo dobrze rozumiał się na prawej stronie z Kamilem Jóźwiakiem. Robert na tle Wisły wyglądał jak profesor.

Lubomir Satka 7
Solidny występ Słowaka. Praktycznie bezbłędny w defensywie.

Djordje Crnomarković 6
Popełniał błędy przy wyprowadzeniu piłki. Kolejny przeciętny występ Serba, ale na plus czyste konto całego zespołu.

Tymoteusz Puchacz 7
Tymek ma naturalny ciąg na bramkę i pokazywał to od początku spotkania. Lechita w takiej formie może na dłużej posadzić na ławce Wołodymyra Kostrwycza.

Pomocnicy:
Karlo Muhar 5
Miał dobrą okazję w 38. minucie, ale kopnął piłkę gdzieś w trybunę gości. Przeciętny występ.

Jakub Moder 6
Solidny występ wychowanka Kolejorza, ale w sobotę to jego koledzy zdecydowanie błysnęli.

Kamil Jóźwiak 8
Dobrze wszedł w mecz i stwarzał zagrożenie na skrzydle. Zaliczył świetny przechwyt na połowie rywala i po chwili asystował przy bramce Jevticia. Kamil drugi trzeci mecz z rzędu gra dobrze i potwierdził to jeszcze golem na 3:0. Pewne miejsce w jedenastce 11. Kolejki.

Darko Jevtić 7 (grał do 71. minuty)
Dariusz Żuraw postawił na Serba, bo ten lepiej od Amarala wygląda w grze kombinacyjnej. Początek miał przeciętny, ale przy akcji bramkowej znowu błysnął i dał prowadzenie Lechowi. Kapitan wrócił i strzelił czwartą bramkę w tym sezonie.

Jakub Kamiński 7 (grał do 80. minuty)
Drugi występ Kamińskiego od pierwszej minuty i drugi na plus. Należy pamiętać, że to chłopak z rocznika 2002. Potrafi utrzymać się przy piłce i brał na siebie grę. To po jego uderzeniu piłkę dobił Gytkjaer i podwyższył na 2:0
Napastnicy i rezerwowi:

Christian Gytkjaer 7 (grał do 84. minuty)
Aktywny od początku spotkania. To po jego akcji Lech stworzył pierwszą groźną okazję w tym spotkaniu. Później znikł, ale znalazł się tam, gdzie miał i podwyższył na 2:0.

Rezerwowi:
Joao Amaral 6 (grał od 71. minuty)
Bardzo mądrze poruszał się po boisku i przyspieszał ataki Lecha. Dobra zmiana pod kątem gry z kontry przy prowadzeniu Lecha.

Filip Marchwiński 7 (grał od 80. minuty)
Potrzebował pięć minut, by wpisać się na listę strzelców. Popisał się niesamowitym spokojem przy wykończeniu akcji i podwyższył na 4:0.