Lech Poznań zaczął tegoroczne sparingi od porażki

KM
Lech zaczął sparingi od porażki
Lech zaczął sparingi od porażki Grzegorz Dembinski
Lech Poznań przegrał swój pierwszy mecz kontrolny z Ordabasy Szymkent 1:2 podczas zgrupowania w Turcji.

Trener Maciej Skorża zdecydował, że przeciwko czwartej drużynie poprzedniego sezonu ligi kazachskiej, Ordabasy Szymkent, wystawi dwie różne jedenastki w obu połowach.

Kolejorz mecz rozpoczął w zestawieniu: Kotorowski - Kędziora, Kamiński, Bednarek, Douglas, Trałka, Serafin, Zulciak, Formella, Hamalainen, Kownacki.

Goście na prowadzenie wyszli w 22. minucie, zaś już dwie minuty później Kasper Hamalainen doprowadził do wyrównania i taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.

W drugiej części gry trener Skorża postawił na następujących zawodników: Lis - Zagórski, Arajuuri, Cernomordijs, Henriquez, Jevtić, Drewniak, Lovrencsics, Keita, Ubiparip, Holman.

Chwilę po zmianie stron Luis Henriquez sfaulował w polu karnym przeciwnika, a rywale nie zmarnowali tak wybornej okazji do zdobycia gola. Od 53. minuty Lech przegrywał 1:2. Kolejorz nie zdołał już doprowadzić do wyrównania i poniósł porażkę w pierwszym meczu kontrolnym podczas zgrupowaniu w tureckim Belek.