Lech przegrywa pierwszy sparing. Czy to był ostatni wystep Kamińskiego? [ZDJĘCIA]

LEM
W Opalenicy  2:1 pokonało Kolejorza Podbeskidzie
W Opalenicy 2:1 pokonało Kolejorza Podbeskidzie Jakub Czekała
Lech przegrał pierwszy letni sparing. W Opalenicy 2:1 pokonało Kolejorza Podbeskidzie. To była typowa gra kontrolna. Widać było brak zgrania obrony

Daylon Claasen nie będzie jedynym piłkarzem, który w letnim okienku transferowym m opuści Lecha. Praktycznie sfinalizowany jest już też transfer Marcina Kamińskiego do beniaminka włoskiej Serie A Palermo.

22-letni obrońca uzgodnił już warunki swojego indywidualnego kontraktu. Wczoraj sumę transferową uzgodniły też kluby. Kolejorz zainkasuje 1,4 mln euro i będzie partycypował w zyskach przy kolejnych transferach.
Być może więc sparing z Podbeskidziem był jednym z ostatnich meczów "Kamyka" w barwach Poznańskiej Lokomotywy. Okazją do pożegnania z kibicami będzie sobotni Benefis Piotra Reissa.

Trenera Rumaka czeka natomiast trochę pracy, by na nowo skonsolidować obronę. Widać było to zwłaszcza w drugiej odsłonie. Lech w bardzo łatwy sposób stracił bowiem prowadzenie z 24. minuty, kiedy po dośrodkowaniu Gergo Lovrencsicsa ładną bramkę głową strzelił Dawid Kownacki. Chwilę wcześniej Węgier ostro kropnął z dystansu.

Po zmianie stron pozna-niacy popełnili jednak kilka prostych błędów i wykorzystali to piłkarze Podbeskidzia. Najpierw po prostopadłym podaniu Macieja Iwańskiego, w sytuacji sam na sam z Maciejem Gostomskim znalazł się Sebastian Bartlewski i doprowadził do wyrównania. Chwilę później po kolejnym nieporozumieniu obrony strzelił gola samobójczego.
Kolejorz po utracie drugiej bramki zaatakował z nieco większym animuszem. Z dystansu próbowali strzelać Jevtić oraz Formella, ale ich uderzenie były zbyt słabe by zaskoczyć Zajaca. Widać było jednak, że po ciężkich treningach poznaniakom wyraźnie brakowało szybkości i zdecydowania .

Lech Poznań1
Podbeskidzie 2
Bramki: 1:0 Kownacki 24. 1:1 Bartlewski 51, 1:2 Wilusz (samobójcza)
Lech (I połowa): Burić - Kędziora, Wołąkiewicz, KamińskiI, Henriquez I- Trałka, Linetty - Lovrencsics, Hamalainen, Pawłowski - Kownacki. Lech (I I połowa): Gostomski - Bednarek, Arajuuri, Wilusz, Henriquez (66. Kamiński) - Zgarda, Możdżeń - Lovrencsics (66. Kownacki), Jevtić, Formella - Ubiparip.