Nawet 5 lat więzienia grozi zatrzymanemu 32-latkowi z powiatu tureckiego, który przywłaszczył i sprzedał wynajęty przez siebie sprzęt. W drugiej połowie marca 32 - latek wynajął z jednej z leszczyńskich firm zagęszczarkę - urządzenie do ubijania gruntu. Po 10 dniach maszyna miała zostać zwrócona właścicielowi, jednak tak się nie stało - Zaniepokojony właściciel wielokrotnie próbował nawiązać kontakt z najemcą zagęszczarki, jednak bezskutecznie. Mężczyzna nie odbierał telefonów oraz korespondencji - wyjaśnia Monika Żymełka z KMP w Lesznie.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, którzy 18 kwietnia zatrzymali mężczyznę w miejscu jego zamieszkania. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany nie posiadał już zagęszczarki, gdyż sprzedał ją swojemu sąsiadowi po okazyjnej cenie. - Mężczyzna jednak nie przyznał się do tego funkcjonariuszom, tylko próbował ich wprowadzić w błąd co do miejsca znajdowania się urządzenia - dodaje Monika Żymełka. Policjantom udało się odzyskać maszynę i zwrócić ją pokrzywdzonemu.

32-latek usłyszał już zarzut przywłaszczenia rzeczy powierzonej, wartej ok. 10 tys. zł. Podejrzany był w przeszłości notowany za podobne przestępstwa. Za przywłaszczenie grozi mu do 5 lat więzienia. 

STREFA BIZNESU NA FACEBOOKU. POLUB NAS!