Liga Mistrzów: Real znów był niesamowity!

Tegoroczna 21. edycja piłkarskiej Ligi Mistrzów, w której do podziału jest aż 930 mln euro, rozpoczęła się fantastycznie. Pojedynek gigantów w "grupie śmierci" Realu Madryt oraz Manchesteru City musiał oczarować najwybredniejszych kibiców. Po nieprawdopodobnej końcówce "Królewscy" pokonali mistrza Anglii 3:2. Znów wielki był Cristiano Ronaldo, który strzelił w 90 minucie zwycięską bramkę. Na ogromne brawa zasłużył też Robert Lewandowski. Reprezentant Polski zapewnił wygraną 1:0 Borussii w meczu z Ajaksem w 87 minucie.

Real w kryzysie? Podopieczni Mourinho pokazali wczoraj, że niepowodzenia w Primiera Division były wypadkiem przy pracy . "Królewscy" pokazali nie tylko klasę, ale też olbrzymie serce do gry i wielką determinację. Choć niemal przez cały mecz przeważali, to jeszcze w 86 minucie przegrywali 1:2. Końcówka była szalona, ale w niej lepsi byli mistrzowie Hiszpanii.

Ostrzeliwanie bramki City rozpoczęło się już przed przerwą, ale świetnie bronił Hart. Worek z bramkami rozwiązał się w 66 minucie. Wtedy to goście wyprowadzili, zabójczą kontrę, którą z zimną krwią wykończył Dżeko. Wyrównał kapitalnym strzałem Marcelo, który wcześniej dwukrotnie posłał piłkę kilka centymetrów nad poprzeczką. W jego przypadku sprawdziło się powiedzienie do trzech razy sztuka.

Lewandowski daje Borussii trzy ważne punkty - pierwszego gola Ligi Mistrzów strzelił Isco

Kiedy jednak w 85 minucie Kolarow równie efektownym strzałem z rzutu wolnego po raz drugi wyprowadził City na prowadzenie, wydawało się, że w Madrycie będziemy świadkami niespodzianki. Nic z tego. Real walczył do końca i strzelił jeszcze dwie bramki. Najpierw wspaniale w polu karnym zachował się Benzema, który strzelił tuz przy słupku, a kropkę nad i postawił szalejący przez 90 min Cristiano Ronaldo. Portugalczyk uderzył z ostrego kąta i zaskoczył Kompanego oraz Harta. Cud, miód i orzeszki!

Świetnie spisał się też Robert Lewandowski, który w drugim meczu grupy śmierci dał Borussii nadzieję na awans. To Polak w 87 min pięknie przyjął piłkę, zwiódł obrońcę i posłał efektowną bombę obok Vermeera. Mistrzowie Niemiec wygrali z Ajaksem największym trudem. Przez długie fragmenty meczu w niczym nie przypominali zespołu, który czaruje swoją grą w Bundeslidze.
Pierwszego gola w tej edycji LM strzelił napastnik Malagi Isco w 3 min. meczu z Zenitem.

Piłkarska Liga Mistrzów - 1. kolejka
GRUPA A
Paris St. Germain - Dynamo Kijów 4:1 Ibrahimović 19 k, T. Silva 30, Alex 32, Pastore 90 - Velosco 87Dinamo Zagrzeb - FC Porto 0:2 Gonzales 41, Defour 90
GRUPA B
Montpellier - Arsenal Londyn 1:2 Belhanda 9 k - Podolski 16, Gervinho 18 Olympiakos Pireus - Schalke 04 1:2 Abdoun 58 - Howedes 41, Huntelaar 59
GRUPA C
AC Milan - Anderlecht Bruksela 0:0 Malaga - Zenit St. Petersburg 3:0 Isco 3, 76, Saviola 13
GRUPA D
Borussia Dortmund - Ajax Amsterdam 1:0 Lewandowski 87Real Madryt - Manchester City 3:2 Marcelo 75, Benzema 87, Ronaldo 90 - Dżeko 67, Kolarow 85

Dziś grają (początek meczów o g. 20.45) GRUPA E Chelsea Londyn - Juventus Turyn (transmisja w TVP 1), Szachtar Donieck - FC Nordsjaelland;GRUPA F Bayern Monachium - Valencia CF, OSC Lille - BATE Borysów;GRUPA G FC Barcelona - Spartak Moskwa,Celtic Glasgow - Benfica Lizbona;GRUPA H Manchester United - Galatasaray Stambuł, SC Braga - CFR Cluj