Lista największych biegów w Polsce w 2018 r.! Zobacz na którym miejscu znalazł się poznański maraton

Do rozpoczęcia jubileuszowej edycji 20. PKO Poznań Maraton zostały niespełna dwa tygodnie. Organizatorzy kultowego biegu w Poznaniu odliczają już dni i godziny do startu zaplanowanego w niedzielę, 20 października, na godz. 9 , a biegacze szykują formę na występ na dystansie 42 km i 195 m. Już teraz wiadomo, że imprezę ukończy więcej osób niż w poprzednim roku, bo do zamknięcia listy zgłoszeniowej z limitem 7 tys. osób brakuje... dziesięciu nazwisk. Lukasz Gdak

Magia liczb zadziała więc na świadomość biegaczy i kto wie, czy limit zgłoszeń w przyszłym tygodniu nie zostanie jeszcze powiększony, a wtedy pojawiłaby się szansa na ustanowienie rekordu frekwencji (dwa lata temu biegł ukończyło 6355 zawodników). Przesądzone jest na pewno poprawienie wyniku sprzed roku, kiedy do mety dobiegło 4885 osób.

- Siłą naszego biegu jest też z pewnością certyfikat IAAF. To pozwala nam ugruntować wysoką pozycję w skali Europy. Zagraniczni biegacze biorą to pod uwagę przy zapisach i przyjeżdżają do nas z gwarancją określonej jakości imprezy. Przyjeżdżają i mam nadzieję, że się nie rozczarowują, tylko do nas wracają - zauważył Łukasz Miadziołko, dyrektor 20. PKO Poznań Maraton.

Zobacz listę największych ubiegłorocznych biegów w Polsce i zobacz które miejsce wśród nich zajął poznańskim maraton