Majówka w Botaniku: Odpoczywali i wspierali rozbudowę...

  Majówka w Botaniku: Odpoczywali i wspierali rozbudowę hospicjum

  AJ

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Majówka w Botaniku: Odpoczywali i wspierali rozbudowę hospicjum
  1/10
  przejdź do galerii
  Majówka w Botaniki przyciągnęła tłumy poznaniaków. Wielu z nich chętnie wspierało rozbudowę Hospicjum Palium.
  Przez trzy dni tłumy poznaniaków bawiły się na Majówce w Botaniku. Na tych, którzy postanowili wyjść z domu w długi weekend, czekały tam imprezy plenerowe - m.in. wycieczka ornitologiczna czy pokaz sprzętu pożarniczego i ciekawe wystawy - np. „Ekspedycja Amazońska 2015 - Śladami Arkadego Fiedlera 80 lat później” oraz „Ryby śpiewają nie tylko w Ukajali”. W programie imprezy znalazły się też koncerty. Na scenie można było usłyszeć m.in. piosenki Anny German i Ireny Jarockiej. Chętni robili zakupy na kiermaszu ogrodniczym lub stoiskach z wyrobami artystycznymi.

  W Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza cały czas obecni byli też wolontariusze, którzy zbierali pieniądze na rozbudowę poznańskiego Hospicjum Palium. W kweście brało udział kilkadziesiąt osób - w tym uczniowie poznańskich szkół.

  - Zainteresowanie akcją jest bardzo duże. Ludzie często sami podchodzą i wrzucają pieniądze do puszek. Nie trzeba ich do tego zachęcać - mówi Sebastian Konarczyk, uczeń drugiej klasy Technikum Ekonomicznego w Poznaniu, który kwestował wraz ze swoją koleżanką ze szkoły - Moniką Soberą. Uczniowie przyznają, że w akcji na rzecz hospicjum biorą udział nie pierwszy raz. - Gdy tylko dowiemy się, że można pomóc, nie zastanawiamy się długo, po prostu idziemy - wyjaśnia Sebastian Konarczyk.

  O zainteresowaniu akcją świadczą też liczby. Już pierwszego dnia Majówki w Botaniku na rozbudowę Hospicjum Palium udało się zebrać około 8 tysięcy złotych.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo