sportowy24
  Mistrzowie żużla zawitają na Golęcin. Pierwszy mecz już 17...

  Mistrzowie żużla zawitają na Golęcin. Pierwszy mecz już 17 kwietnia

  Marcin Karabasz

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Do remontu stadionu przyczynił się projekt „Sportowy Golaj” w ramach budżetu obywatelskiego
  1/8
  przejdź do galerii

  Do remontu stadionu przyczynił się projekt „Sportowy Golaj” w ramach budżetu obywatelskiego ©Łukasz Gdak

  - Chcemy pokazać poznaniakom żużel na najwyższym światowym poziomie - mówi Arkadiusz Ładziński, prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Żużlowego. Na Golęcin, już za kilka dni, zawita PGE Ekstraliga.
  Na poznańskim torze ścigać się będzie w tym sezonie Betard Sparta Wrocław, aktualny wicemistrz Polski. Odbiór stadionu nastąpił 12 kwietnia, obiekt przeszedł modernizację.

  - Pozostało kilka mniejszych, kosmetycznych prac. Wymieniono murawę na boisku do futbolu amerykańskiego, remont przeszły kasy, bramki i park maszyn. Na trybunach zamontowano część krzesełek - wyjaśnia Błażej Daracz z POSiR-u.

  W walce o goszczenie drużyny z Wrocławia - której stadion jest remontowany - Poznań pokonał inne miasta. - Mieliśmy dużą konkurencję, w postaci Ostrowa, Opola, Częstochowy czy Gniezna - tłumaczy A. Ładziński.

  - Duża w tym zasługa budżetów obywatelskich, radnych oraz prezydentów miasta - dodaje prezes. - W ramach dwóch budżetów obywatelskich uzyskaliśmy na remont stadionu ok. 5,5 mln zł. W grudniu rada miasta przekazała nam 1,8 mln - wyjaśnia.

  Poznaniacy chcą odbudować żużel w Poznaniu, który ma w naszym mieście tradycje sięgające międzywojnia. W latach 2007-2011 w I lidze jeździła drużyna PSŻ Poznań, ale po spadku do II ligi przestała istnieć. - Postawiliśmy nie na budowanie od razu drużyny, ale przede wszystkim na rozwój infrastruktury - mówi prezes PSŻ.

  Goszczenie zespołu z Wrocławia zaprocentuje zdobyciem dużego doświadczenia. Współpraca taka może zaowocować w przyszłości. - Nasi ludzie będą pełnili rolę sekretarzy zawodów, wirażowych, kierowników parku maszyn. PGE Ekstraliga to pod względem organizacyjnym prawdziwy kosmos - mówi Arkadiusz Ładziński.

  17 kwietnia Betard Sparta Wrocław w swoim pierwszym meczu w Poznaniu podejmie ROW Rybnik. Dla wicemistrzów Polski będzie to jednocześnie inauguracja sezonu, gdyż wcześniejszy mecz z zespołem z Zielonej Góry został przełożony.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl