MKS Drogbruk w kiepskim stylu kończy sezon [ZOBACZ, POSŁUCHAJ]

AND
Porażką 66:72 z Albą Chorzów zakończyli tegoroczne rozgrywki w II lidze koszykarze MKS Drogbruk Kalisz.

Mecz od początku nie układał się po myśli kaliskiego zespołu. Zajmujący ostatnie miejsce w grupie mistrzowskiej rywale wypracowali sobie kilku punktową przewagę i na niespełna dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty prowadzili nawet 19:8. Dzięki dwóm celnym trójkom Mikołaja Serbakowskiego z rzędu kaliszanom udało się zmniejszyć straty. W drugiej odsłonie MKS nadal próbował mozolnie odrabiać straty i do przerwy na tablicy wyników widniał remis 37:37.

Klęską MKS-u zakończyła się trzecia kwarta, w której podopieczni Piotra Czaski rzucili zaledwie 5 punktów, a goście odskoczyli na 17 oczek. W czwartej części kaliszanie zaczęli mocniej bronić. Na minutę i 40 sekund przed końcową syreną po celnym rzucie Pawła Pirosa przewaga Chorzowian stopniała do zaledwie jednego punktu. Niestety, to jednak rywale zachowali w końcówce więcej zimnej krwi i ostatecznie wygrali 72:66.

- Generalnie ten mecz nie układał się po naszej myśli - mówi Piotr Czaska, trener MKS Drogbruk Kalisz. Kliknij i posłuchaj: Piotr Czaska ocenia mecz MKS Drogbruk Kalisz - Alba Chorzów

Kaliszanie w nie najlepszym stylu kończą więc tegoroczne rozgrywki. Jak ten sezon podsumowuje szkoleniowiec MKS-u? Kliknij i posłuchaj: Piotr Czaska podsumowuje zakończony sezon

Kibice zebrani w hali Kalisz Arena za najlepszego gracza sezonu w szeregach MKS-u wybrali Przemysława Galewskiego, który w sobotę rozegrał setny mecz w barwach kaliskiego zespołu.

- Szczerze mówiąc nie spodziewałem się. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali - powiedział Przemysław Galewski.

MKS w szczególny sposób wyróżnił też swojego najwierniejszego kibica. Dawid Wątrobski, na co dzień poruszający się na wózku inwalidzkim znalazł się w oficjalnym składzie kaliskiego drugoligowca,i wziął udział w oficjalnej prezentacji przedmeczowej i przez całe spotkanie przebywał na ławce rezerwowych.

MKS Drogbruk Kalisz – Alba Chorzów 66:72 (14:22, 23:15, 5:22, 24:13)

MKS: Kołodziej 15, Wojciechowski 9, Serbakowski 8, Galewski 7, Piros 6, Zyber 6, Tradecki 6, Szymczak 5, Sierański 4, Pawlik, Grochowina

ZiemiaKaliska.com.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!