Łukasz Konstanty
Marcel Jastrzębski, golkiper Orlenu Wisły Płock i reprezentacji Polski.
Marcel Jastrzębski, golkiper Orlenu Wisły Płock i reprezentacji Polski. Fot. PAP/Szymon Łabiński
Od wysokiego zwycięstwa nad reprezentacją USA udział w młodzieżowych mistrzostwach świata (U21) rozpoczęli Biało-Czerwoni. Polacy już do przerwy prowadzili 25:11, a spotkanie zakończyło się ostatecznie okazałym triumfem podopiecznych Zygmunta Kamysa 47:22.

Tegoroczne młodzieżowe mistrzostwa świata odbywają się w Niemczech i Grecji. Polacy, którzy znaleźli się w grupie A, swoje spotkania rozgrywają w Magdeburgu.

Na inaugurację zmagań Biało-Czerwoni zmierzyli się z najłatwiejszym grupowym rywalem, a więc reprezentacją USA. Amerykanie nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z naszym zespołem, już do przerwy przegrywali różnicą czternastu bramek, a spotkanie ostatecznie zakończyło się triumfem Polaków 47:22.

Znacznie trudniejsze mecze czekają podopiecznych Kamysa w czwartek i piątek. Za dwa dni naprzeciwko naszego zespołu staną groźni Chorwaci, a więc reprezentacja, która jest aktualnym wicemistrzem świata w tej kategorii wiekowej. Z kolei w ostatnim meczu fazy grupowej Polacy zmierzą się z Francuzami, obrońcami złotego medalu i jednym z głównych kandydatów do końcowego triumfu w grecko-niemieckim turnieju.

Polacy po raz ostatni w młodzieżowych mistrzostwach świata brali udział w 2003 roku (zajęli siódme miejsce), na odbywający się co dwa lata turniej wrócili więc po dwudziestu latach przerwy. Najlepszy wynik zanotowali z kolei w 1997 roku, kiedy to rywalizację zakończyli na czwartej pozycji.