MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Motor Lublin awansował do ekstraklasy po 32 latach. To był prawdziwy thriller! Zawodnicy dostaną sporą premię

Maksymilian Dyśko
Motor Lublin wraca do ekstraklasy po 32 latach!
Motor Lublin wraca do ekstraklasy po 32 latach! JAKUB STEINBORN
Stało się! Motor Lublin po 32 latach wraca na boiska ekstraklasy. Podopieczni trenera Mateusza Stolarskiego wygrali w finale baraży na wyjeździe z Arką Gdynia 2:1. Autorami bramek dla przyjezdnych zostali Bartosz Wolski i Mbaye Jacques Ndiaye.

Pierwsza bramka padła bardzo szybko, bo w 13. minucie meczu, w wyniku serii błędów. Kacper Rosa wznowił grę, podając do Kamila Kruka, który źle przyjął piłkę i próbował odegrać ją z powrotem do bramkarza. Z tego prezentu skorzystał Olaf Kobacki, który ją przejął i strzelił gola. Był to kluczowy moment pierwszej połowy, w której brakowało sytuacji podbramkowych. Piłkarze Motoru starali się odpowiedzieć, ale to Arka miała groźniejsze okazje i do przerwy utrzymał się wynik 1:0.

Po zmianie stron Motor atakował odważniej. W 58. minucie Karol Czubak znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale Rosa skutecznie obronił. W 66. minucie szybka kontra Arki nie przyniosła skutku, gdyż Sebastian Milewski po minięciu bramkarza nie był w stanie efektywnie wykorzystać sytuacji. W odpowiedzi Samuel Mraz strzelił głową, ale Paweł Lenarcik wybił piłkę na rzut rożny. Czubak jeszcze raz miał okazję sam na sam, lecz Rosa ponownie interweniował.

W ostatnich minutach meczu Motor Lublin nie ustawał w dążeniu do zmiany wyniku. W 87. minucie Bartosz Wolski wyrównał z rzutu wolnego, strzelając nad murem i zaskakując bramkarza. W doliczonym czasie gry, Piotr Ceglarz zagrał w pole karne, a Mbaye Ndiaye zwodem oszukał obrońcę Arki i trafił do siatki, zapewniając Motorowi zwycięstwo i powrót do ekstraklasy po 32 latach.

Jak udało nam się ustalić, zawodnicy Motoru Lublin za wygrane spotkanie i awans do PKO BP Ekstraklasy otrzymają do podziału blisko 2,5 miliona złotych.

Zawodnicy Motoru wyjechali z Gdyni po godz. 22 i przyjadą do Lublina około 4 nad ranem.