Nie było sensacji w ostatniej kolejce I ligi koszykarzy! Stal Ostrów poza ósemką!

Nie było sensacji w ostatniej kolejce rundy zasadniczej na zapleczu ekstraklasy koszykarzy. Swoje mecze przegrali zarówno ostrowianie, jak i poznaniacy.

Tym samym Stal zakończyła pierwszą rundę rozgrywek I ligi na dziewiątym miejscu, a AZS na czternastym, czyli ostatnim. To oznacza, że Wielkopolan czeka walka o utrzymanie w fazie play-off.
Pierwsze miejsce zajęła ekipa Polskiego Cukru Toruń, wyprzedzając MOSiR Krosno i Polfarmex Kutno. Poznaniacy mieli szansę wyprzedzić w tabeli MCKiS Jaworzno, ale musieliby w niedzielę wygrać na wyjeździe z King Wilkami Morskim Szczecin. Jeszcze bardziej triumfu podopiecznych Waldemara Mendela potrzebowali koszykarze Stalówki, bo tylko w ten sposób mogliby przeskoczyć w tabeli szczecinian i tym samym załapać się do ósemki. Oczywiście do pełni szczęścia potrzebowali też wygranej w starciu z WKK we Wrocławiu.
Stal do przerwy przegrywała jedynie różnicą sześciu punktów, więc wciąż mogła mieć nadzieję na szczęśliwy finał zmagań o pierwszą ósemkę. W trzeciej kwarcie wrocławianie powiększyli jednak przewagę i stało się jasne, że goście nie zakwalifikują się rzutem na taśmę do grupy drużyn walczących o awans. W czwartej kwarcie obie drużyny nie odpuszczały w obronie, ale nieco bardziej skuteczni byli gospodarze. Oni też ostatecznie wygrali 77:60 i doprowadzili do tego, że wynik spotkania w Szczecinie nie miał już żadnego znaczenia dla koszykarzy ostrowskiej Stali.
A w innym mieście nad Odrą wielkopolskiej ekipie nie wiodło się wcale lepiej. Politechnika od początku miała problemy ze skutecznością rzutów. Poznaniacy fatalnie też spisywali się w defensywie. Dość powiedzieć, że już do przerwy stracili 54 punkty. W dodatku w trzeciej kwarcie do swojego dorobku dopisali zaledwie cztery „oczka”. Przed ostatnią odsłoną spotkania nikt już w zespole gości nie miał więc złudzeń, że powrót do stolicy Wielkopolski upłynie w minorowych nastrojach.

Wyniki ostatniej kolejki rundy zasadniczej w I lidze koszykarzy:
King Wilki Morskie Szczecin – AZS Politechnika Big Plus Poznań 87:50 (27:14, 27:17, 16:4, 17:15)

Najwięcej punktów dla AZS: Metelski 12, Stankiewicz 8, Rostalski i Szydłowski po 6.
WKK Wrocław – Stal Ostrów 77:60 (25:17, 17:19, 18:12, 17:12)
Najwięcej punktów dla Stali: Prostak 13, Ochońko 11, Bonarek 10.