Nie tylko 500 plus. Oto dodatki rodzinne, które można uzyskać na dziecko w 2023 roku [LISTA]

OPRAC.: PW
Oto świadczenia, które można uzyskać na dziecko w 2023 roku. Zapoznaj się z nimi w naszej galerii!>>>>>>>>>>>>
Oto świadczenia, które można uzyskać na dziecko w 2023 roku. Zapoznaj się z nimi w naszej galerii!>>>>>>>>>>>>Canva / zdjęcie poglądowe
500 plus to nie jedyne świadczenie, które możemy uzyskać na dziecko. Dzięki różnym dodatkom, możemy od państwa otrzymać znacznie więcej pieniędzy. Niektóre świadczenia są wypłacane regularnie, dodatki, a inne tylko jednorazowo. Wzorem z lat ubiegłych możemy wymienić np. 500 plus, becikowe czy też kosiniakowe. Zastanawiasz się jakie dodatki przysługują na dziecko w 2023 roku? Kto może je otrzymać? Jakie są niezbędne wymagania? Zasiłek rodzinny to nie wszystko. Sprawdź o jakie świadczenia możesz się ubiegać!

Narodziny i wychowanie dziecka to także dużo wydatków. Każdy rodzic lub opiekun może się starać o dodatki, które z pewnością pomogą w jakimś stopniu pokryć wydatki związane z opieką, utrzymaniem i wychowaniem dziecka. W Polsce, świadczenia przyznawane są jednorazowo lub cyklicznie.

Trwa głosowanie...

Czy uważasz że świadczenie 500 plus i inne dodatki to dobry pomysł?

Świadczenie 500 plus na dziecko

Rodzina 500 plus jest w Polsce najpopularniejszym świadczeniem wychowawczym. Może otrzymać je rodzic lub opiekun wychowujący dzieci bez względu na ich liczbę i dochody. Najważniejszym kryterium jest posiadanie polskiego obywatelstwa. Uchodźcy natomiast, muszą mieć nadany numer pesel. Pieniądze otrzymamy na każde dziecko do ukończenia przez niego 18 roku życia.

Świadczenie 500 plus ma za zadanie poprawić sytuację materialną rodzin. Aby otrzymać świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy, trzeba złożyć wniosek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych drogą elektroniczną do dnia 30 czerwca 2023 roku. Pieniądze otrzymamy w formie bezgotówkowej na wskazane we wniosku konto bankowe.

Jeśli rodzina spełnia odpowiednie wymogi to, może liczyć nawet na kilkanaście tys. zł rocznie!

Co można dostać jeszcze na dziecko w 2023 roku?

Po za wspomnianym 500 plus rodzice mogą liczyć na szereg innych dodatków. Niektóre świadczenia są dostępne dla wszystkich lub tylko dla tych najmniej zamożnych. Zastanawiasz się jakie dodatki na dziecko w 2023 roku można dostać? Sprawdź w naszej galerii aktualną listę świadczeń!

Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nie tylko 500 plus. Oto dodatki rodzinne, które można uzyskać na dziecko w 2023 roku [LISTA] - Głos Pomorza

Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie