Nie żyje Jarosław Hasiński, były dyrektor Oddziału Telewizji...

  Nie żyje Jarosław Hasiński, były dyrektor Oddziału Telewizji Polskiej w Poznaniu

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Jarosław Hasiński miął 60 lat

  Jarosław Hasiński miął 60 lat ©Archiwum

  W wieku 60 lat po długiej chorobie zmarł Jarosław Hasiński, były dyrektor Oddziału Telewizji Polskiej w Poznaniu.
  Jarosław Hasiński miął 60 lat

  Jarosław Hasiński miął 60 lat ©Archiwum

  W nocy z niedzieli na poniedziałek po długiej chorobie w wieku 60 lat zmarł Jarosław Hasiński. W latach 1997-2005 dyrektor Telewizji Poznań. To w tamtych czasach oddano do użytku ośrodek telewizyjny przy ulicy Serafitek. Potem Jarosław Hasiński był szefem Agencji Produkcji Audycji Telewizyjnych. W czerwcu 2007 był współtwórcą i jednym z szefów Telewizji Silesia w Katowicach, z którą był związany do grudnia 2009.
  W roku 2009 został prezesem Polskiego Radia S.A. Funkcję tę pełnił do roku 2011 W latach 2011-2015 był dyrektorem programowym TVP Polonia. Od roku 2015 był związany z Polskim Radiem Koszalin gdzie pełnił funkcję dyrektora do spraw cyfryzacji i administracji.
  Z urodzenia Wielkopolanin swoją przygodę z dziennikarstwem Jarosław Hasiński rozpoczął jeszcze w Technikum Mechanicznym w Poznaniu, gdzie prowadził radiowęzeł. Podczas studiów na ówczesnej Akademii Rolniczej współpracował z Polskim Radiem Poznań gdzie od roku 1977 prowadził Magazyn Spraw Studenckich.
  Po studiach natomiast prowadził audycję „Czas dobrych gospodarzy”, a w roku 1982 został kierownikiem Akademickiego Radia Winogrady, które w 1996 roku zmieniło nazwę na Radio Fan.
  Ci, którzy go znali wspominają go jako osobę niezwykle ciepłą i życzliwą, człowieka niezwykłej wiedzy, ambitnego i pełnego pasji profesjonalistę w każdym calu. Młodsi koledzy uważali go za swego mentora.

  Była szefowa Oddziału Telewizji Polskiej w Poznaniu Lena Bretes-Dorożała tak wspomina Jarosława Hasińskiego: - Był pełen pomysłów, ciągle się dokształcał. Jego konikiem była cyfryzacja mediów i to zarówno telewizji jak i radia. Pod tym względem był liderem Był geniuszem jeśli chodzi o rozwiązania techniczne. Świetnie doradzał. Był wizjonerem, jeśli chodzi o wyposażenie Oddziału. To dzięki niemu w Poznaniu mieliśmy pierwszy w Polsce satelitarny wóz transmisyjny. Inni u nas się uczyli jak się obsługuje taki sprzęt. Jarek kochał wszelkie nowinki techniczne. A prywatnie był człowiekiem o niezwykłym poczuciu humoru .

  Jacek Lisewski, reżyser i były prezenter radiowy tak wspomina Jarosława Hasińskiego: - Miałem z Jarkiem wiele wspólnego w czasach Akademickiego Radia Winogrady i potem Radia Fan. Były to lata 1995-1997. Był facetem wymagającym, ale o niezwykłym poczuciu humoru. Słuchał, a potem znakomicie pointował. Z grupą kolegów byliśmy młodsi od niego, ale on starał się utrzymywać kontakt z nami na odpowiednim poziomie. Robił wszystko , aby to radio było widoczne. Radio było jego drugim życiem. Pamiętam doskonale moment gdy poinformował nas, że startuje w konkursie na dyrektora Ośrodka Telewizji Polskiej w Poznaniu. Byliśmy przekonani, że nie ma szans. Na przesłuchanie jechał w śmiesznej czapce i wytartej kurtce. A jednak wygrał. Potem widywaliśmy się gdzieś przypadkowo, w sklepie zawsze wspominając dawne czasy. Pamiętam też moment gdy został prezesem Polskiego Radia S.A. Nie miałem już jego komórki. Gdy zadzwoniłem sekretarka natychmiast mnie połączyła i usłyszałem głos mówiący: - Lisu, gdzieś ty się tak długo podziewał? Zawsze będę go pamiętał jako człowieka uśmiechniętego.

  Były redaktor naczelny Polskiego Radia Poznań Jerzy Lorych także wspomina Jarosława Hasińskiego: - Gdy Jarek ukończył studia na Akademii Rolniczej zaproponowałem mu pracę w Redakcji Rolnej. Chciałem, aby sprawami rolnymi zajmował się ktoś po takiej uczelni.
  Pogrzeb Jarosława Hasińskiego odbędzie się w piątek o 11.10 na cmentarzu junikowskim w Poznaniu.  m.zaradniak@glos.com


  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mądry, ciepły, życzliwy

  Katarzyna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Bardzo mądry i bardzo skromny, a przy tym prywatnie ciepły, życzliwy człowiek. Niesprawiedliwe, że takich ludzi zabiera choroba o wiele za szybko.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wyjatkowy Człowiek

  Dorota (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  lubił duze wyzwania, nie spoczywał na laurach. Takie zadania jak budowa nowego gmachu PTV , czy tworzenia od zera TV Silesia to był jego zywioł. A jednoczesnie wspaniały człowiek, przyjaciel ,...rozwiń całość

  lubił duze wyzwania, nie spoczywał na laurach. Takie zadania jak budowa nowego gmachu PTV , czy tworzenia od zera TV Silesia to był jego zywioł. A jednoczesnie wspaniały człowiek, przyjaciel , zawsze znalazł czas na spotkania. Wielka strata i żal, bo na pewno miał jeszcze dużo pomysłów na nowoczesne media. żegnaj Jarku...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wyjątkowo przyzwoity człowiek - niech spoczywa w pokoju!

  Jarek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Miałem zaszczyt współpracować z Panem Jarosławem podczas jego prezesury w PR. Wyjątkowy człowiek, profesjonalista. Żal, że tacy ludzie odchodzą...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie dał się

  KoRa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Jarek po kolejnym podłożeniu nogi i bezprecedensowym ataku Wyborczej wyjechał na Śląsk. Zdążył zbudować nowy Gmach TV Poznań przy Serafitek, zbudował od podstaw potęgę TV Silesia, a potem Warszawa...rozwiń całość

  Jarek po kolejnym podłożeniu nogi i bezprecedensowym ataku Wyborczej wyjechał na Śląsk. Zdążył zbudować nowy Gmach TV Poznań przy Serafitek, zbudował od podstaw potęgę TV Silesia, a potem Warszawa - prezesura - i kolejne podkładanie nóg - za cyfryzację Polskiego Radia. Pamiętamy - Jarku!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nowy ośrodek

  Breitling (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Powstanie nowej siedziby poznańskiego oddziału TVP przy ul. Serafitek to także efekt zabiegów Jarka Hasińskiego.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo