Niespodziewana porażka rugbystów Posnanii

Rugbyści Posnanii (granatowe stroje) znów przegrali
Rugbyści Posnanii (granatowe stroje) znów przegrali Maciej Urbanowski
Po przerwie związanej z wygranym spotkaniem reprezentacji ze Szwecją w Pucharze Narodów Europy, w sobotę zostały wznowione rozgrywki ekstraligi rugbystów. Niestety zespół Posnanii Poznań w czwartej kolejce poniósł czwartą porażkę w sezonie, ulegając u siebie Orkanowi Sochaczew 25:26 (13:13). Muszkieterowie przegrywając tak minimalnie zdobyli pierwszy punkt w rozgrywkach, ale trudno to uznać za cenne osiągnięcie poznaniaków. Mecze z rywalami zbliżonej klasy, zwłaszcza na własnym stadionie, należy bowiem wygrywać.

– Porażka jest tym bardziej przykra, że zespół zagrał niezłe zawody i wygrana była jak najbardziej w naszym zasięgu. O niepowodzeniu zadecydowało kilka prostych błędów, po których przeciwnicy zdobyli aż 12 punktów po rzutach karnych. Taka sytuacja zdarza się w rugby dość rzadko – powiedział nam trener Muszkieterów Dominik Machlik.

Rugbyści Posnanii tym razem nie ustępowali rywalom w formacji młyna, ale zagrali mało skutecznie. Do tego wspomniane proste błędy sprawiły, że to zespół z Sochaczewa cieszył się ze zwycięstwa i wywalczenia na boisku przy ulicy Słowiańskiej w Poznaniu czterech punktów.

Spory wpływ na przebieg spotkania miały kontuzje odniesione w jego trakcie przez zawodników Posnanii. Już po pierwszej połowie musiał opuścić boisko jeden z bohaterów meczu ze Szwecją, Sebastian Gruszczyński, przedwcześnie w drugiej połowie uraz uniemożliwił też grę Oskarowi Soczewicy.

Posnania – Orkan Sochaczew 25:26 (13:13)