18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa Gazownia: „Myśl-Potencjał-Rozwój” - wystawa o lepszym mieście

Anna Solak
Wystawa „Myśl-Potencjał-Rozwój”, którą na początku listopada zaprezentuje Pawilon Nowa Gazownia ma pokazać, jak miasto od 2009 roku współpracowało z poznańskimi uczelniami w ramach Miejskiego Programu Rewitalizacji.
Wystawa „Myśl-Potencjał-Rozwój”, którą na początku listopada zaprezentuje Pawilon Nowa Gazownia ma pokazać, jak miasto od 2009 roku współpracowało z poznańskimi uczelniami w ramach Miejskiego Programu Rewitalizacji. Andrzej Szozda/archiwum
Wystawa „Myśl-Potencjał-Rozwój”, którą na początku listopada zaprezentuje Pawilon Nowa Gazownia ma pokazać, jak miasto od 2009 roku współpracowało z poznańskimi uczelniami w ramach Miejskiego Programu Rewitalizacji.

Fotografie, grafiki i koncepcje zgłoszone przez studentów Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Artystycznego i Przyrodniczego oraz zdjęcia i plakaty dokumentujące efekty rewitalizacji miasta mają zobrazować, jak przebiegał proces ulepszania miejskiej przestrzeni.

Przez prawie cały tegoroczny lipiec trwały praktyki, w których udział wzięli studenci Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej oraz Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Tematem było zintegrowanie Poznania ze Starym Korytem Warty. Według pomysłodawców projektu, to teren obecnie zapomniany i nieatrakcyjny wymagający wprowadzenia zmian w jego zagospodarowaniu. Na wystawie zostaną zaprezentowane projekty powstałe w efekcie tegorocznych, a także wszystkich wcześniejszych praktyk studenckich. - Pokażemy co najmniej kilkanaście prac w wersjach wielkoformatowych, by móc szerzej zobrazować te projekty – zapowiada Paweł Marciniak, rzecznik Urzędu Miasta, które jest organizatorem wydarzenia. – Sam nie widziałem ich jeszcze w tej formie, ale ponoć ma być to bardzo widowiskowe – dodaje.

Do obejrzenia będzie też sześć filmów, nakręconych przez studentów Katedry Animacji Uniwersytetu Artystycznego. Zobaczymy w nich tereny objęte Miejskim Programem Rewitalizacji, m.in. Śródkę, Chwaliszewo i Jeżyce.

Oficjalne otwarcie wystawy nastąpi 4 listopada o godz. 12 w Pawilonie Nowa Gazownia przy ul. Ewangelickiej 1. Prace będzie można oglądać przez dwa dni.


TO WARTO PRZECZYTAĆ:


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski