Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Obowiązkowe testy w kierunku koronawirusa dla studentów przyjeżdżających z zagranicy na Uniwersytet Medyczny w Poznaniu.

Anastazja Bezduszna
Anastazja Bezduszna
Uniwersytet Medyczny nie tylko pomaga w walce z koronawirusem, ale też bada swoich studentów w kierunku koronawirusa.
Uniwersytet Medyczny nie tylko pomaga w walce z koronawirusem, ale też bada swoich studentów w kierunku koronawirusa. Grzegorz Dembiński
Nowe rozporządzenie rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu nakazuje, aby studenci zagraniczni, a także polscy przyjeżdżający z zagranicy będą musieli poddawać się testowi na obecność koronawirusa. Niektórzy nawet podwójnie - przed przyjazdem do Polski oraz tu, na miejscu. Takie badanie wykonane będzie w Uczelnianym Laboratorium Koronawirusa.

- Zniesiony zostaje zakaz wyjazdów i przyjazdów w ramach międzynarodowych programów współpracy - podaje w rozporządzeniu rektor, prof. Andrzej Tykarski.

Uczelnia jednak dba o bezpieczeństwo swoich pracowników. W tym samy dokumencie podane jest jedno "ale" - student przyjeżdżający z zagranicy będzie musiał dwukrotnie przejść badanie w kierunku COVID-19.

Sprawdź też:

Studenci zagraniczni przyjeżdżający do Uniwersytetu Medycznego w ramach międzynarodowych programów współpracy zobowiązani są do przedłożenia bezpośrednio po przyjeździe wyniku badania genetycznego PCR w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 wykonanego nie później niż 72 godziny przed przyjazdem oraz powtórzenia badania 7 dni po przyjeździe w Uczelnianym Laboratorium Koronawirusa. Badanie wykonane po 7 dniach jest bezpłatne dla studenta. W przypadku nieprzedłożenia wyniku badania PCR student zobowiązany jest do odbycia 7-dniowej kwarantanny przed rozpoczęciem zajęć związanych z programem wymiany lub wykonania pierwszorazowego badania na własny koszt. W takim przypadku do czasu uzyskania wyniku tego badania student zobowiązany jest do zachowania izolacji.

Zobacz również: Koronawirus w Poznaniu: Pracownicy i studenci Uniwersytetu Medycznego pomogą w walce z koronawirusem

Podobnie jest ze studentami UMP:

  • programów studiów realizowanych w języku angielskim lub studenci międzynarodowych programów współpracy mieszkający jednocześnie w domach studenckich,
  • programów studiów realizowanych w języku angielskim powracający z zagranicy i rozpoczynający zajęcia realizowane w formie stacjonarnej,
  • studenci powracający z międzynarodowych programów wymiany studentów i rozpoczynający zajęcia realizowane w formie stacjonarnej.

Sprawdź też:

Dodatkowo, w tym samym dniu rektor wydał kolejne rozporządzenie, które pozwala studentom odbywającym praktyki studenckie lub wolontariat w szpitalach klinicznych Uniwersytetu albo w Uczelnianym Laboratorium Koronawirusa uzyskać obniżkę o 50 proc. opłaty za pobyt w domu studenckim do 30 września br.

Zobacz też:

Gdzie najłatwiej zarazić się koronawirusem? To pytanie nabiera znaczenia teraz, gdy odmrażana jest gospodarka, a my coraz częściej wychodzimy z domu do ludzi.  Okazuje się, że nie wszystkie miejsca są jednakowo groźne.Zobacz na kolejnych slajdach galerii w jakich miejscach należy uważać na koronawirusa. >>>>

10 miejsc, w których możesz złapać koronawirusa. Bardzo uważ...

od 7 lat
Wideo

META nie da ci zarobić bez pracy - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski