Oceniamy piłkarzy Lecha Poznań po meczu z Legią Warszawa

Jacek Pałuba
Ponad 40 tysięcy kibiców na stadionie przy ul. Bułgarskiej przeżyło duże rozczarowanie. Ekipa Kolejorza nie sprostała odwiecznemu rywalowi i przegrała z Legią 1:3. Nie był to niestety dobry występ piłkarzy trenera Mariusza Rumaka.

Jasmin Burić - 4
Sam chyba nawet nie wiedział, jak szybko Kosecki zdobył gola. To musiało go mocno zdeprymować, bo potem wpuścił jeszcze dwa gole, bardzo podobne, Wawrzyniaka i Radovicia. Mógł zrobić więcej?

Kebba Ceesay - 3
Gambijczyk co prawda kilka razy zaistniał w ofensywie, jednak tym razem popełnił poważne błędy w defensywie, zresztą podobnie jak jego koledzy. Kolejny raz zbyt dużo swobody zostawiał rywalom. Krył na "radar".

Hubert Wołąkiewicz - 3
Akurat w meczu z Legią okazało się, jak bardzo brakowało Arboledy. Wołąkiewicz, do spółki z Kamińskim popełniali błędy, które dały bramki rywalom. Ale też okazał się asystentem przy golu Ślusarskiego.

Marcin Kamiński - 3
Po stracie pierwszej bramki środek obrony Kolejorza był wręcz sparaliżowany. Dwa kolejne stracone gole, to efekt błędów całej linii obrony. Doznał kontuzji, ale jeszcze dość długo musiał poczekać na zmianę.

Luis Henriquez - 3
Panamczyk nie zdążył za Koseckim przy pierwszym golu. Potem twardą grą starał się odkupić winy. Szarpał w ofensywie, ale tym razem, do spółki z kolegami z obrony, musieli przełknąć gorzką pigułkę.

Łukasz Trałka - 5
Po faulu na nim (sędzia nie odgwizdał) - nie jedynym w tym meczu - jego koledzy się zagapili i Lech stracił pierwszego gola. Uzupełniał się nieźle w pomocy z Murawskim. Doznał kontuzji i musiał zejść z boiska.

Rafał Murawski - 6
"Muraś" od początku starał się prowadzić grę zespołu i wyglądało to zachęcająco. Ciężko pracował w środku pola, ale nie miał odpowiedniego wsparcia wśród kolegów. Jaśniejsza postać w zespole.

Karol Linetty - 4

Trener Rumak sam mówił, że jego obecność w wyjściowym składzie, to ryzyko. Rzeczywiście do przerwy był mało widoczny. Trochę lepiej było po przerwie. Linetty zainicjował akcję, która przyniosła gola Kolejorzowi.

Gergo Lovrencsics - 3
Węgier jak zwykle starał się robić sporo wiatru, ale tym razem niewiele z tego wynikało. Tradycyjnie też podejmował nie takie decyzje, jakie powinien w danym momencie. Słaby występ.

Vojo Ubiparip - 5

Był bardzo zmotywowany do walki i rzeczywiście zostawił na boisku sporo zdrowia. Naprawdę bardzo się starał. Wielka szkoda że nie wykorzystał dośrodkowania Tonewa na początku drugiej połowy.

Bartosz Ślusarski - 5
Gdyby w pierwszej części spotkania "Ślusarz" wykorzystał przynajmniej dwie sytuacje, to ten mecz mógł się potoczyć zupełnie inaczej. Zdobył honorowego gola, ale to było tylko na otarcie łez kibiców Kolejorza.

Zmiennicy
Aleksandar Tonew - po wejściu na boisko kilka razy ograł po prawej stronie Wawrzyniaka, jednak koledzy w polu karnym tego nie wykorzystali.
Ivan Djurdjević i Mateusz Możdżeń - to wymuszone zmiany za kontuzjowanych Trałkę i Kamińskiego. W ostatnim fragmencie gry bez błędów. (skala ocen 1-10).