Oceniamy piłkarzy Lecha Poznań w meczu z Jagiellonią Białystok (1:0)

W meczu z Jagiellonią Białystok Lech Poznań wygrał w poniedziałek 1:0. Oceny lechitów w skali od 1 do 10.

Jasmin Buric 6
Niepewna interwencja przy uderzeniu Rafała Grzyba i kilka mało precyzyjnych wybić w I połowie. W sumie jednak był to dobry występ ,,Jasia". Szkoda tylko, że zakończył się poważną kontuzją palca.

Kebba Ceesay 6
Początek Gambijczyk miał wymarzony. Zainicjował bowiem akcję, po której mogła paść bramka. Potem jednak miał coraz większe kłopoty z upilnowaniem Tomasza Kupisza.

Hubert Wołąkiewicz 5
Nie był to dzień ,,Żaby". Przed polem karnym często robił wślizgi na ,,dzika". Dał się ograć jak dziecko ,,Frankowi" w środku pola, ale też nie popełnił kardynalnego błędu.

Marcin Kamiński 7
,,Kamyk" nie szukał kolejnej efektownej bramki, ale i tak imponował dojrzałością w grze. Zdecydowanie lepiej ustawiał się od Wołąkiewicza i nie miał problemów z powstrzymywaniem rywali.

Luis Henriquez 6
Panamczyk wrócił do składu po dwóch tygodniach przerwy i początkowo wyglądał na rozkojarzonego. W miarę upływu czasu wszedł jednak na wyższe obroty i dobrze asekurował kolegów.

Gergo Lovrencsics 8
Węgierski pomocnik imponuje regularnością (w czwartym meczu z rzędu trafił do siatki) i łatwością w dryblingu. Przy bramce w popisowy sposób ograł czołowego stopera ligi, Michała Pazdana.

Rafał Murawski 7
Kapitan Kolejorza ostatnio jest w wysokiej formie, co potwierdził w stolicy Podlasia. Już w pierwszym kwadransie uruchomił w nieszablonowy sposób swoich partnerów. Potem też nie obniżał lotów.

Szymon Drewniak 4
Aktywny w środku pola, ale precyzja jego podań pozostawiała wiele do życzenia. W grze defensywnej radził sobie bardzo dobrze. Tradycyjnie jego piętą Achillesową było rozgrywanie ataku pozycyjnego.

Aleksandar Tonew 6
Bułgar jak zwykle był szybki jak strzała. Konsekwentnie szukał okazji do strzałów z dystansu. Minusem było zaprzepaszczenie najlepszej sytuacji w I połowie, gdy bramkarz ,,Jagi" wyszedł z bramki.

Kasper Hamalainen 7
Od niego zaczynają się wszystkie groźne akcje Kolejorza. Potwierdził, że robi różnicę w środku pola. Mały mankament to wykańczanie akcji. Przy strzale z 16 m mógł huknąć jak z armaty...

Bartosz Ślusarski 6
Napastnik jest rozliczany z bramek, ale też z podań i z uprzykrzania życia obrońcom. ,,Ślusarz" nie grał samolubnie, tylko tradycyjnie potrzebował wielu sytuacji do wyregulowania celownika.

Zmiennicy: Krzysztof Kotorowski - zastąpił Jasmina Burica, ale w końcu juniorem nie jest i wiedział, co trzeba robić między słupkami. Łukasz Teodorczyk i Mateusz Możdżeń - grali za krótko, by ich ocenić.