Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

OK Poznań - Osobista Karta Poznańska. Osoby płacące podatki w Poznaniu będą mogły skorzystać z benefitów

Justyna Piasecka
Justyna Piasecka
Wiosną przyszłego roku wprowadzona zostanie OK Poznań, czyli Osobista Karta Poznańska skierowana dla osób płacących podatki w Poznaniu. Będzie można skorzystać z licznych benefitów
Wiosną przyszłego roku wprowadzona zostanie OK Poznań, czyli Osobista Karta Poznańska skierowana dla osób płacących podatki w Poznaniu. Będzie można skorzystać z licznych benefitów Urząd Miasta Poznania
Płacisz podatki w Poznaniu? Będziesz mógł skorzystać z licznych benefitów. Wiosną przyszłego roku wprowadzona zostanie OK Poznań, czyli Osobista Karta Poznańska. Dzięki niej będzie można liczyć m.in. na tańsze bilety do miejskich instytucji, a także zniżki w sklepach i restauracjach oraz bezpłatne vouchery.

W Poznaniu mieszka około 100 tysięcy osób, które nie są tu zameldowane i nie rozliczają podatków. Karta ma zachęcić te osoby do zmiany.

Czytaj też: Wierzbięcice w strefie płatnego parkowania. Kierowcy będą musieli zapłacić za postój na kolejnej ulicy w Poznaniu

– Chcemy w ten sposób podziękować wszystkim, którzy już rozliczają w Poznaniu swoje podatki. Z każdego złożonego tu PIT-a Miasto dostaje ok. 48 proc. przychodu. Są to pieniądze, dzięki którym razem możemy zmieniać nasze miasto na lepsze. Wierzę, że Osobista Karta Poznańska przekona wszystkich, że rozliczanie podatku w swoim miejscu zamieszkania po prostu się opłaca

– mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

OK Poznań będzie obejmować liczne benefity. Zostały one tak przygotowane, by każdy - rodziny z dziećmi, studenci, czy seniorzy - mógł znaleźć coś dla siebie. W pierwszym etapie rozwoju programu zostanie udostępnionych minimum 25 benefitów.

Benefity podzielone będą na 8 grup:

  • Kultura, sztuka, rozrywka - w tej grupie znajdą się zniżki na bilety na wydarzenia kulturalne w Poznaniu, bilety do kin studyjnych, wejściówki do muzeów, bilety na eventy i wydarzenia organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie.
  • Sport i rekreacja - tu znajdą się oferty partnerów oferujących wszelkie formy aktywności fizycznej, np. pływalnie, lodowiska, kluby fitness, siłownie, kręgielnie, zajęcia jogi, ścianki wspinaczkowe.
  • Gastronomia - w tym obszarze zaproszone do współpracy są restauracje, kawiarnie, pijalnie kawy/czekolady.
  • Zdrowie - to szczególnie istotna grupa dla seniorów, którzy znajdą tu zniżki na wizyty czy zabiegi w gabinetach rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych, w salonach optycznych czy gabinetach stomatologicznych.
  • Uroda - to dział, w którym zniżki mogą zaoferować zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, barberskie, salony SPA czy solaria.
  • Towary i usługi - w tym obszarze do współpracy zaproszone zostaną lokalne sklepy stacjonarne i sklepy online. W tej grupie znajdą się także zniżki na wybrane usługi oferowane przez lokalne podmioty - np. warsztaty samochodowe, oferty czyszczenia i sprzątania, agencje nieruchomości i firmy ubezpieczeniowe.
  • Edukacja - czyli zniżki dotyczące ofert edukacyjnych - np. kursy w szkołach językowych, szkołach nauki jazdy, szkołach muzycznych, prywatnych szkołach podstawowych i liceach, szkołach tańca czy szkołach sztuk walki.
  • Podróże - tu pojawią się oferty wyjazdów zorganizowanych, lokalne biura podróży, oferty rajdów terenowych czy wycieczek po okolicy, a także na turnusy rehabilitacyjno-wypoczynkowe.

– W zależności od rodzaju benefitów w programie będą dostępne różne rodzaje zniżek. Mogą to być np.: bezpłatne wejścia do obiektów nielimitowane w czasie lub limitowane w czasie np. raz do roku, 5 razy do roku; zniżki procentowe czy bezpłatne vouchery

– informuje Alicja Wesołowska z biura prasowego UMP.

Karta dedykowana będzie na aplikację mobilną. Dla osób, które chciałby otrzymać ją w wersji plastikowej, stworzone zostaną Punkty Obsługi Klienta, gdzie będzie wydawana.

– By ją dostać, trzeba będzie odwiedzić jeden z siedmiu stacjonarnych punktów obsługi klienta. Weryfikacja faktu rozliczania podatków w Poznaniu również odbędzie się w tych punktach

– dodaje Wesołowska.

Zobacz też: Będą zmiany w prawie dotyczącym cmentarzy i pochówków:

od 16 lat
2038 zł emerytury na rękę ma 66-letni były nauczyciel historii, mgr z dwoma fakultetami, 41 lat pracy. Dorabia 480 zł w świetlicy.  Ile dostają na konto inni emeryci z regionu? Zobacz w dalszej części galerii >>>

Tyle naprawdę dostają na konto emeryci i renciści. Zaglądamy...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski