Oldboje Lecha awansowali do ćwierćfinału strefowego Pucharu Polski. Pokonali Canarinhos Skórzewo

Sławomir Mizgalski w niebieskiej koszulce
Sławomir Mizgalski w niebieskiej koszulce Paweł Miecznik
Oldboje Lecha Poznań zostali szóstym ćwierćfinalistą Pucharu Polski w strefie poznańskiej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Dawne gwiazdy Kolejorza, po interesującym meczu, pokonały na boisku przy ul. Bułgarskiej A klasowy Canarinhos Skórzewo 3:1 (2:0).

Drużyna ze Skórzewa postawiła lechitom dość wysoko poprzeczkę, przez co mecz był bardzo wyrównany. Oldboje lekką przewagę udokumentowali dopiero w końcówce pierwszej połowy. Najpierw w 32. minucie ładną akcję Jacka Dembińskiego i Pawła Bociana skutecznie wykończył Sławomir Najtkowski, a tuż przed przerwą, po fantastycznym 70-metrowym rajdzie, piłkę w siatce rywali umieścił Sławomir Mizgalski.

W drugiej połowie, prowadząc 2:0, oldboje nastawili się na grę z kontry, zaś piłkarze Canarinhos, mimo optycznej przewagi i kilku dogodnych sytuacji strzeleckich, długo nie potrafili zmusić do kapitulacji Jacka Przybylskiego. Dopiero sześć minut przed końcem kontaktowego gola zdobył Bielawski, ale choć w szeregach lechitów zrobiło się trochę nerwowo, na doprowadzenie do wyrównania dawne gwiazdy Kolejorza już nie pozwoliły. Co więcej, w ostatnich sekundach po raz drugi na listę strzelców wpisał się Mizgalski, pieczętując zasłużoną wygraną oldbojów.

Wcześniej awans do ćwierćfinału zapewniły sobie Warta Poznań. Polonia środa Wielkopolska (trzecia liga). Sparta Oborniki, Warta Międzychód (czwarta liga) oraz A-klasowa Korona Bukowiec.

Mecz broniącej pucharowego trofeum w strefie poznańskiej trzecioligowej Unii Swarzędz na z czwartoligowym Mieszkiem Gniezno odbędzie się 22 października (15.30), natomiast 1/8 finału zakończy pojedynek trzecioligowców Lecha II Poznań i Tarnowii Tarnowo Podgórne 21 listopada o 19.30 we Wronkach.

Lech Poznań Oldboys – Canarinhos Skórzewo 3:1 (2:0)
Bramki:
1:0 Najtkowski (32), 2:0 Mizgalski (44), 2:1 Bielawski (84), 3:1 Mizgalski (90).
Oldboje Lecha: Zbigniew Pleśnierowicz (46. Jacek Przybylski) – Paweł Bocian (85. Sławomir Twardygrosz), Waldemar Kryger, Marcin Drajer, Sławomir Mizgalski – Tomasz Magdziarz, Krzysztof Piskuła, Jarosław Araszkiewicz (63. Tomasz Sangowski), Dariusz Motała – Jacek Dembiński, Sławomir Najtkowski.