Ostatnia szansa na tani wykup mieszkania od miasta

  Ostatnia szansa na tani wykup mieszkania od miasta

  Katarzyna Wozińska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Jeszcze tylko dwa dni zostały mieszkańcom lokali komunalnych w Poznaniu na złożenie wniosku o wykup mieszkania z bonifikatą. Dla wielu może być to ostatnia szansa na kupno lokalu za zaledwie 10 procent jego wartości. Dokumenty można było przynosić także w minioną sobotę. Wnioski przyjmuje Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu.
  - Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Poznania bonifikaty obowiązują tylko do końca roku. Oznacza to, że osoby, które złożyły wnioski na wykup mieszkania od miasta do 31 grudnia, będą mogły skorzystać z tej ulgi - wyjaśnia Magdalena Gościńska, rzecznik Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu.

  Od kilku tygodni ZKZL przy ulicy Matejki przeżywa oblężenie. Dzieje się tak, mimo że w urzędzie wydłużono godziny i dni przyjmowania wniosków.


  Dzisiaj urzędnicy czekają na klientów od godziny 9 do 17. Jutro wnioski można składać od godziny 7.30 do 16.30, w środę z kolei do godziny 15.30.

  Po dokumenty, które są niezbędne do tego, by ubiegać się o mieszkanie z bonifikatą, nie trzeba przychodzić do urzędu mieszczącego się przy ulicy Matejki 57. Wnioski można pobrać także u administratorów budynku. Dostępne są także na stronie internetowej Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych (pod adresem: www.zkzl.poznan.pl).

  Jeżeli do wniosku dołączone są wszystkie załączniki, komplet dokumentów można również przesłać pocztą na adres: Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych, ulica Matejki 57, 60-770 Poznań.
  - Ważne, by stempel na kopercie potwierdzał, że przesyłka wysłana została przed 1 stycznia 2009 roku - wyjaśnia Magdalena Gościńska.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo