Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oto prognoza pogody na lato 2023. Będzie upalnie i burzowo

OPRAC.:
Justyna Trawczyńska
Justyna Trawczyńska
Lato astronomiczne związane jest z przesileniem letnim, które rozpoczyna się pomiędzy 21 a 22 czerwca, a latach przestępnych 20–21 czerwca. Astronomiczne lato 2023 zacznie się 21 czerwca. Kalendarzowe lato 2023 zaczyna się zawsze 22 czerwca.Zebraliśmy pierwsze prognozy pogody na nadchodzące lato. Taką pogodę zapowiadają eksperci. Szczegóły na kolejnych zdjęciach >>>>
Lato astronomiczne związane jest z przesileniem letnim, które rozpoczyna się pomiędzy 21 a 22 czerwca, a latach przestępnych 20–21 czerwca. Astronomiczne lato 2023 zacznie się 21 czerwca. Kalendarzowe lato 2023 zaczyna się zawsze 22 czerwca.Zebraliśmy pierwsze prognozy pogody na nadchodzące lato. Taką pogodę zapowiadają eksperci. Szczegóły na kolejnych zdjęciach >>>>archiwum/zdjęcie ilustracyjne
Czerwiec i lipiec 2023 ma być suchy i jednocześnie bardzo ciepły. Naukowcy doszli do wniosku, że takie nietypowe temperatury występują w wyniku zmiany klimatu. Czy będzie ono ciepłe, upalne, słoneczne? Czy tym razem czeka nas może chłodne lato? Kiedy najlepiej wybrać się na wakacje? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedzi w naszym artykule.

Rok 2022 był wyjątkowy pod względem temperatur. Z każdym kolejnym miesiącem meteorolodzy odnotowywali wzrosty powyżej średniej. Temperatura miejscami wahała się w granicach 35-38 st. Celsjusza.

Choć za oknem jeszcze zimno i z wytęsknieniem czekamy na wiosnę postanowiliśmy dla Was sprawdzić pierwsze prognozy pogody na nadchodzące lato.

Mamy pierwszą prognozę pogody na lato 2023. Będzie upalne i suche?

Jeśli już planujesz tegoroczny urlop to przygotowaliśmy dla Was prognozy pogody na lato 2023. Szczegóły w poniższej galerii:

W Polsce przygotowywaniem prognoz pogody zajmuje się statutowo Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Prognozowanie pogody polega na przewidywaniu czasowych i przestrzennych zmian stanu atmosfery, w tym m.in. zmian ciśnienia, temperatury powietrza, prędkości i kierunku wiatru, zachmurzenia, zamglenia, stanu morza, a coraz częściej – także poziomu zanieczyszczenia atmosfery.

Ze względu na chaotyczną naturę procesów opisujących rozwój zjawisk atmosferycznych prognoza pogody staje się z czasem coraz mniej dokładna.

Dlaczego prognozy pogody nie zawsze się sprawdzają?
Dzieje się tak za sprawą zjawiska nazywanego potocznie „efektem motyla”. Superkomputery wyliczają prognozę na podstawie danych wejściowych, czyli tego, co dzieje się w pogodzie w tej chwili. Im dalszy termin, tym więcej zawirowań może się zdarzyć i tym mniej sprawdzalna może być prognoza.

od 12 lat
Wideo

Gazeta Lubuska. Winiarze liczą straty po przymrozkach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski