Pawilon w Poznaniu: Już nie Nowa Gazownia, a po prostu...

  Pawilon w Poznaniu: Już nie Nowa Gazownia, a po prostu Pawilon. Kultura na dobre zagości na Chwaliszewie

  CYP

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Pawilon w Poznaniu: Już nie Nowa Gazownia, a po prostu Pawilon. Kultura na dobre zagości na Chwaliszewie
  1/6
  przejdź do galerii

  Pawilon w Poznaniu: Już nie Nowa Gazownia, a po prostu Pawilon. Kultura na dobre zagości na Chwaliszewie ©Łukasz Gdak

  Wraz z początkiem roku budynek przy ul. Ewangelickiej 1 przestał być Nową Gazownią, zyskując nową nazwę Pawilon. Jego działalność zainauguruje w piątek koncert BNNT, Wojciecha Bąkowskiego i queerowy performance Belli Ćwir. Zobacz pełen program otwarcia Pawilonu.
  Od nowego roku, operatorem budynku jest Galeria Miejska Arsenał, a kuratorami jego oferty Agnieszka Kilian oraz związany z Katedrą Intermediów UAP Andrzej Pakuła.

  - Chcemy tworzyć instytucję, która nie tylko mówi do odbiorców, ale również ich słucha. Stawiamy na myślenie zespołowe oraz artystyczną uważność - mówi Agnieszka Kilian.

  Pierwszym wydarzeniem, które zagości w Pawilonie, będzie koncert otwarcia w piątek, 9 marca. Wystąpią artyści związani przez lata z Katedrą Intermediów UAP: duet BNNT (Konrad Smoleński i Daniel Szwed), Wojciech Bąkowski (m.in. KOT i Niwea) oraz Bella Ćwir. Wstęp wolny.

  Dzień później wystartuje projekt kuratorski Nawzajem. Rozpocznie go pokaz filmu „Muzykanci II” w reżyserii Agaty Biskup i Przemka Czapurko.

  Pawilon gościć będzie również koncerty organizowane przez LAS, do zeszłego roku mieszczący się w Off Garbarach, cykl „Nowe drogi tearu” Stowarzyszenia Korporacja Teatralna oraz blok filmowy „Krótkie spięcia”, prezentujący najciekawsze odkrycia festiwali filmowych Berlinale, Wenecja, Rotterdam czy amerykańskiego Sundance.

  Pawilon Poznań - MIEJSCE


  PROGRAM OTWARCIA PAWILONU 9-15.03.2018


  ⚪ 9/03, g. 20:00 / wstęp wolny
  koncerty:
  BNNT
  Wojciech Bąkowski
  Bella Ćwir

  Uwaga ostrzegamy osoby wrażliwe na stroboskop, dźwięk i dym, wydarzenie muzycznie 9 marca nie jest rekomendowane osobom cierpiącym na epilepsję.

  BNNT to projekt audioperformatywny artystów, który tworzą artysta wizualny Konrad Smoleński (Kristen, grupa Kot z Wojtkiem Bąkowskim) oraz muzyk Daniel Szwed (Woody Alien). Galeryjny charakter twórczości zawieszony jest między muzyką, sztukami wizualnymi, teatrem i działalnością wydawniczą.
  Wojciech Bąkowski
  Eksplorujący ciemne rewiry rzeczywistości Wojciech Bąkowski to jeden z najbardziej oryginalnych i wyrazistych artystów, działających w obszarze sztuk wizualnych, audioperformensów i muzyki alternatywnej, autor muzyki i tekstów znany m.in. z grupy KOT, Czykita, Niwea oraz działalności solowej, laureat nagrody Spojrzenia i Paszportu „Polityki”.
  Bella Ćwir – queerowa artystka, wokalista, stylistka i performerka znana z hitów jak „Drogie ciuchy” „Tleniona dresiara”. Nazywana celebrytką polskiego internetu, Bella jest parodią, podróbką celebrytek, które zrobiły nieudane operacje i wyglądają jak koty.

  Program otwarcia Pawilonu (10.03-15.03) na następnej stronie
  1 »

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A miało być......

  zatroskany (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  więcej gazu!! i co tera, wiara? Ciepełko systemowe???

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo