PBG Basket Poznań wygrał z wicemistrzem Polski!

Marek Lubawiński
Koszykarze PBG Basket Poznań w piątkowy wieczór sprawili ogromną niespodziankę wygrywając w meczu Tauron Basket Ligi w Zgorzelcu z wicemistrzem Polski PGE Turowem 75:74 (21:13, 19:18, 20:18, 15:25). To piąte zwycięstwo klubu z Poznania w tym sezonie.

Od początku kibice w Zgorzelcu przecierali oczy ze zdumienia - czytamy na stronie "Gazety Wrocławskiej"

Skazywani na porażkę goście grali bowiem z pomysłem i w pierwszej połowie tylko na chwilę oddali prowadzenie. Szalał ten, którego PGE Turów obawiał się najbardziej - Damian Kulig. Świetnie dysponowany gracz (spudłował w ciągu pierwszych 20 minut tylko raz na 11 oddanych rzutów) punktował zarówno z dystansu, jak i spod kosza, gromadząc w pierwszej połowie aż 17 punktów. Wspierali go Żarko Comagić, Djordje Micić i Mateusz Bartosz.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Koszykarze PBG Basket Poznań wreszcie wygrali
Kolejna porażka koszykarzy PBG Basket Poznań

Głównie za sprawą wymienionych zawodników poznaniacy pierwszą kwartę wygrali 21:13. a do przerwy było 40:31 dla PBG Basket. W 28. minucie spotkania PBG Basket wygrywał 59:41. Kibice gospodarzy wierzyli, że ich pupile zdołają wrócić do gry, tak jak we wtorkowym meczu z Albą Berlin. Tak też się stało za sprawą widowiskowych akcji Ronalda Moore’a z Dallasem Lauderdale’em oraz punktów Davida Jacksona i Konrada Wysockiego. PGE Turów w końcówce meczu doprowadził do remisu 68:68.

Później w lepszych nastrojach byli ponownie goście. W kluczowej Jackson pospieszył się z faulem i arbitrzy ukarali Amerykanina przewinieniem technicznym. Poznaniacy w nerwowej końcówce lepiej wykonali rzuty wolne i dowieźli wygraną do końca.

PGE Turów Zgorzelec - PBG Basket Poznań 74:75 (13:21, 18:19, 18:20, 25:15).
PGE Turów: Ronald Moore 16, David Jackson 14, Konrad Wysocki 13, Dallas Lauderdale 10, Michał Jankowski 8, Gustas Giedrius 5, Michał Chyliński 4, John Edwards 2, Aaron Cel 2, Artur Mielczarek 0.

PBG Basket: Damian Kulig 24, Djordje Micic 15, Żarko Comagic 15, Mateusz Bartosz 9, Aleksander Lichodzijewski 4, Niksa Nikolic 3, Jakub Parzeński 3, Jacek Sulowski 2, Tomasz Smorawiński 0.