Piąte zwycięstwo z rzędu koszykarzy Enei Basket w I lidze! Enea AZS wygrywa po horrorze pierwszy mecz MP do lat 19! Poznań - Lublin 2:0

Młode koszykarki Szkoły Gortata Enei AZS Poznań występy na MP koszykarek do lat 19 rozpoczęły od cennego zwycięstwa nad drużyną z Lublina. Enea AZS Poznań
To była bardzo udana środa dla pierwszoligowych koszykarzy Enei Basket Poznań i młodych koszykarek Enei AZS Poznań. W kiepskich nastrojach były natomiast    zawodniczki MUKS Poznań.

Podopieczni trenera Przemysława Szurka pojechali do Lublina po piątą wygraną z rzędu. Cel zrealizowali, pokonując czerwoną latarnię I ligi, czyli miejscowy Start II Lublin 107:72 (20:22, 22:19, 34:14, 31:17).    Najwięcej punktów dla gości zdobyli: Andrzejewski 21, Bartosz Ciechociński 15 i Jakub Fiszer 15.

Do przerwy nic jednak nie było rozstrzygnięte, bo gospodarze przegrywali zaledwie różnicą jednego punktu. Po zmianie stron poznańska machina weszła jednak na wyższe obroty i można powiedzieć, że rozbiła rywali w puch. Imponujący był zwłaszcza dorobek poznaniaków w ofensywie. W II połowie Enea Basket zdobyła aż 65 punktów, czyli tyle ile czasami zdarzało się mu zdobyć w całym spotkaniu.

W niedzielę o godz. 18 nasi koszykarze będą chcieli podtrzymać dobrą passę w spotkaniu u siebie z Górnikiem Wałbrzych, który jest jednym z kandydatów do awansu.

W środę rozpoczęły się też w Gdańsku mistrzostwa Polski koszykarek do lat 19.

„Mamy to!‼️ Wygrywamy pierwszy mecz turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U19 z Bogdanką AZS UMCS Lublin 59:57 (11:11, 18:20, 13:14, 17:12). To była walka do ostatniej sekundy – dosłownie, bo w ostatniej sekundzie Patrycja Tomaszkiewicz zdobyła 2 punkty decydujące o zwycięstwie” – można było przeczytać na profilu facebookowym Szkoły Gortata Enei AZS Poznań.

Trudno się dziwić entuzjazmowi działaczy, trenerów i zawodniczek, bo spotkanie rzeczywiście było bardzo wyrównane i bez stalowych nerwów Patrycji Tomaszkiewicz, która dobiła piłkę po szalonej akcji Maliny Piaseckiej, zakończyłoby się dogrywką. Najwięcej punktów dla poznanianek zdobyły Malina Piasecka 16, Patrycja Tomaszkiewicz 12, Julia Rakowska 8 i Karolina Dżochowska 8.

W drugim spotkaniu grupy B znacznie gorzej poszło zawodniczkom MUKS Poznań, które przegrały z GTK Gdynia 59:71 (12:15, 15:19, 20:16, 12:21). Najwięcej punktów dla Muksiar zdobyły: Nicola Batura 20, Wiktoria Piotrowska 12 i Aleksandra Szuba 9.

W czwartek o godz. 10 dojdzie do derbowego spotkania poznańskich zespołów. Akademiczki wygrywając zapewnią sobie praktycznie udział w półfinale. Z kolei MUKS, jeśli nie chce stracić szansy na strefę medalową, też musi zwyciężyć.