Pieniądze za dobrą naukę od burmistrza

  Pieniądze za dobrą naukę od burmistrza

  Arkadiusz Dembiński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Władze Wągrowca będą wypłacać stypendia najlepszym uczniom podstawówek i gimnazjum. Miesięcznie będzie to nawet 250 złotych.
  Już niebawem najlepsi uczniowie w Wągrowcu będą otrzymywać od władz miasta pieniądze za... naukę. - Od nowego roku szkolnego najlepsi uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych oraz I-III gimnazjum miejskiego otrzymają od 200 do 250 zł stypendium miesięcznie przez cały rok szkolny. To nie jest jedyna dobra wiadomość dla wyróżniających się uczniów, bowiem wągrowieccy radni zdecydowali także o tym, że uczniowie IV-VI wągrowieckich szkół podstawowych oraz I-III gimnazjum miejskiego będą także otrzymywać nagrody jednorazowe w wysokości 1000 zł - informują przedstawiciele ratusza.

  Aby otrzymać stypendium, trzeba mieć, jak informują urzędnicy, średnią przynajmniej 5,9 i co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania. Aby otrzymać natomiast 1000 złotych, trzeba zostać laureatem konkursu minimum na szczeblu wojewódzkim i mieć co najmniej ocenę dobrą z zachowania lub też zostać laureatem konkursu artystycznego na szczeblu ogólnopolskim i mieć co najmniej dobrą ocenę z zachowania.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo