Piłka nożna: Juniorzy młodsi Lecha zostali mistrzami Polski

Jacek PałubaZaktualizowano
To był dobry okres dla młodych lechitów. Juniorzy starsi zdobyli srebro, a młodsi złoto<br>
To był dobry okres dla młodych lechitów. Juniorzy starsi zdobyli srebro, a młodsi złoto M. Opala
Poprzedni tydzień był bardzo udany dla młodych zawodników poznańskiego Lecha. W piątek 10 lipca juniorzy starsi pod wodzą trenera Przemysława Bereszyńskiego wywalczyli srebrny medal mistrzostw Polski w Iławie. Natomiast w minioną sobotę jeszcze lepiej spisali się juniorzy młodsi Kolejorza, którzy zostali mistrzami kraju w swojej kategorii wiekowej.

Podczas turnieju rozgrywanego w Dębicy i Ropczycach, młodzi lechici po porażce w pierwszym meczu z Cracovią 0:1, następnie zwyciężyli Legię Warszawa 1:0. Przed ostatnią serią spotkań, wszystkie zespoły miały na swoim koncie po 3 punkty i takie same szanse na tytuł mistrzowski. Pozna-niacy pokonali Jagiellonię Białystok 2:0, a Legia wygrała z Cracovią 3:2. Lech i Legia miały taki sam dorobek punktowy (po 6), ale lechici byli lepsi w bezpośrednim pojedynku i to oni zdobyli złote medale.

Spotkanie z Jagiellonią miało nadzwyczaj dramatyczny przebieg. W 55. minucie pozna-niacy mogli objąć prowadzenie, ale nie wykorzystali rzutu karnego. Na szczęście w 68. minucie po rzucie rożnym prowadzenie Kolejorzowi dał Radosław Barabasz. Rywale mogli wyrównać, ale po strzale jednego z zawodników z Białegostoku, piłka trafiła w poprzeczkę. Wreszcie w ostatniej minucie pojedynku znakomitą kontrę zakończył drugą bramką Szymon Rachuta i poznaniacy mogli się cieszyć z zasłużonego zwycięstwa. Najlepszym zawodnikiem imprezy został wybrany lechita Michał Kamiński, natomiast ekipa Kolejorza otrzymała nagrodę fair play.

- Nasz ostatni mecz miał dramatyczny przebieg. Po zawodnikach było już widać duże zmęczenie turniejem. Pierwsza połowa była wyrównana, ale w drugiej udało nam się uzyskać lekką przewagę. Chłopcy pokazali ogromną determinację, udowodnili, że potrafią wygrywać i podnieść się po porażce w spotkaniu z Cracovią - mówił zadowolony trener juniorów młodszych Lecha, Mariusz Rumak.