Piłka nożna: Sytuacja wielkopolskich drużyn coraz bardziej dramatyczna

Krzysztof Maciejewski
Środowa 32. kolejka spotkań grupy zachodniej piłkarskiej drugiej ligi nie była zbyt pomyślna dla zespołów z Wielkopolski. Wprawdzie żadna z drużyn nie przegrała, ale remisy Tura Turek oraz Calisii stawiają te drużyny w trudnej sytuacji w walce o uniknięcie spadku. Wygrała Nielba Wągrowiec, lecz zapewne nie zmieni to smutnego losu żółto-czarnych, bo ich szanse na utrzymanie są tylko teoretyczne.

Bardzo ważne dwa punkty postradał w samej końcówce zespół Tura, który po golu straconym w 89. minucie tylko zremisował przed własną widownią z Chojniczanką Chojnice 1:1. Przed przerwą najbliższy szczęścia był w 8. minucie Cezary Książek, ale piłka trafiła w słupek. Szczęśliwie dla gospodarzy, wyręczył ich w 65. minucie... napastnik gości Paweł Posmyk, który po dośrodkowaniu Michała Mikołajczyka z rzutu wolnego zagrał tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki. Minutę przed końcem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem z pięciu metrów wyrównał... Paweł Posmyk.

Również remisami 1:1 zakończyły się mecze Jaroty Hotel Jarocin na wyjeździe z Ruchem Zdzieszowice oraz Calisii Kalisz u siebie z Górnikiem Wałbrzych. Jarocinianie od 21. minuty prowadzili po golu Karola Danielaka, a gospodarze wyrównali w... piątej minucie doliczonego czasu gry z mocno kontrowersyjnego rzutu karnego. - Było to najlepsze spotkanie Jaroty od czasu, kiedy jestem trenerem zespołu. Byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą, zasłużyliśmy na zwycięstwo - skomentował trener jarocinian, Janusz Niedźwiedź.

Calisia z wałbrzyszanami przegrywała, a jeden punkt uratował podopiecznym Grzegorza Dziubka Samuelson Odunka. Gospodarze nie wykorzystali dużej szansy na zwycięstwo, bo od 37. minuty grali z przewagą zawodnika. Czerwoną kartkę zobaczył Marcin Morawski, który... złamał nogę Stajko Stojczewowi (Bułgara czeka kilkumiesięczna przerwa). W spotkaniu dwóch najsłabszych drużyn rozgrywek Nielba pokonała Bałtyk, definitywnie spychając go do III ligi. Jednym z bohaterów okazał się bramkarz Nielby Maciej Czyżniewski, który w doliczonym czasie obronił rzut karny.