III liga: Rekord z 2007 roku wyrównany. Polonia Środa zdobyła 8 bramek w ligowym spotkaniu!

Maksymilian Dyśko
Polonia Środa Wielkopolska pokonała Vinetę Wolin (8:5).
Polonia Środa Wielkopolska pokonała Vinetę Wolin (8:5). Czesław Kościelski
Trzy wielkopolskie drużyny w ramach czwartej kolejki III ligi rozgrywały swoje spotkania w sobotę: Polonia Środa Wielkopolska, Jarota Jarocin oraz Pogoń Nowe Skalmierzyce. Do najciekawszego meczu w naszej ocenie doszło w Środzie Wielkopolskiej. Kibice byli świadkami aż 13 bramek! Ostatni raz tyle goli na czwartym poziomie rozgrywkowym padło w 2007 roku.

POLONIA ŚRODA WIELKOPOLSKA - VINETA WOLIN (8:5)
Gospodarze podejmowali Vinetę Wolin, która do tego spotkania przystępowała z dwoma porażkami na koncie. Oba zespoły po powrocie Polonii do trzeciej ligi spotkały się ze sobą dwukrotnie. Bilans dotychczasowych spotkań to remis i zwycięstwo klubu z wielkopolski.

Poloniści chcieli zmazać plamę po ostatniej porażce z Sokołem Kleczew i rozpoczęli mecz ofensywnie. W 12 min. piłkę do bramki skierował Jędrzej Drame, a dwie minuty później było już 2:0. Autorem drugiej bramki został Bartosz Bartkowiak. Po dwóch straconych bramkach zespół gości zaczął atakować. W 23 min. 42-letni Marek Niewiada pokonał bramkarza Polonii a dziesięć minut później Kamil Wiśniewski wyrównał stan rzeczy i było już 2:2. W 39 min. Piotr Skrobosiński wyprowadził ponownie na prowadzenie zespół gospodarzy. Wydawać by się mogło, iż takim wynikiem zakończy się pierwsza połowa. Nic bardziej mylnego. Odpowiedź Vinety była na tyle skuteczna, iż w 45 minucie piłkę do bramki ponownie skierował Marek Niewiada.

Na drugą część spotkania obie drużyny wyszły bardzo zmobilizowane, lecz to Polonia była bliżej podwyższenia wyniku. W 63 min. kapitalnym strzałem głową z rzutu wolnego popisał się Piotr Wujec, który oddalił marzenia Vinety o korzystnym wyniku, ponieważ Polonia prowadziła już 3 bramkami. Goście kreowali kolejne sytuacje, aby złapać kontakt z Polonią. Pięć min. później Szymon Kurczak uderzył futbolówkę celnie i na tyle mocno, aby pokonać golkipera gospodarzy. Do końca spotkania padły jeszcze trzy bramki. W 79 i 89 min. do sieci trafiali zawodnicy Polonii a w doliczonym czasie gry strzelaninę zakończył zawodnik Vinety – Kamil Wiśniewski i ustalił wynik na 8:5.

- Zwycięstwo cieszy, a martwi postawa defensywy. Nie możemy tracić pięciu bramek, zwłaszcza na własnym boisku. Nie tłumaczę tego wyłącznie dekoncentracją i rozkojarzeniem. W naszej drużynie jest sporo młodych zawodników. Myślę, że wciąż brakuje im doświadczenia i ogrania. Wiadomo jednak, że czas pracuje na naszą korzyść

– powiedział trener Polonii, Marcin Duchała po emocjonującym spotkaniu.

CARTUSIA KARTUZY - JAROTA JAROCIN (1:3)
Jarota Jarocin wygrała wyjazdowe spotkanie z Cartusią Kartuzy. W 22 min. po uderzeniu Krzysztofa Bartoszaka piłka trafiła w poprzeczkę. Była to najlepsza sytuacja dla ekipy JKS-u w pierwszej połowie. W 58 min. na listę strzelców wpisał się zawodnik Jaroty Mikołaj Jankowski. Dwie min. później prowadzenie podwyższył Krzysztof Bartoszak, który wykończył świetne dośrodkowanie Piotra Skokowskiego. W 70 min. arbiter podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Krzysztof Iwanowski pewnie uderzył piłkę z jedenastego metra i pokonał bramkarza gości. W 87 min. kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Krzysztof Bartoszak, który uderzył futbolówkę w samo okienko i tym samym zapewnił trzy punkty dla Jaroty Jarocin.

UNIA JANIKOWO - POGOŃ NOWE SKALMIERZYCE (1:3)
Sobotnie popołudnie było szczęśliwe dla ekip z wielkopolski. Pogoń Nowe Skalmierzyce odniosły pierwsze zwycięstwo w tym sezonie pokonując Unię Janikowo (3:1). Na listę strzelców zespołu z wielkopolski wpisali się Daniel Kaczmarek, Kamil Zadka oraz Marcin Lis.

Wyniki 4 kolejki III ligi:
Pogoń II Szczecin - Bałtyk Gdynia (1:1) (Wojciech Lisowski 45 - Karol Fietz 50)

Unia Janikowo - Pogoń Nowe Skalmierzyce (1:3) (Camilo Villarreal 32 - Daniel Kaczmarek 9 (k), Kamil Zadka 39, Marcin Lis 75 (k))

Cartusia Kartuzy - Jarota Jarocin (1:3) (Krzysztof Iwanowski 70 (k) - Mikołaj Jankowski 56, Krzysztof Bartoszak 58, 85)

Polonia Środa Wielkopolska - Vineta Wolin (8:5)
(Jędrzej Drame 13, Bartosz Bartkowiak 15, 89, Piotr Skrobosiński 38, Kiewin Durueke 48, Mikołaj Witkowski 55, Piotr Wujec 63, Klaudiusz Milachowski 79 - Marek Niewiada 23, Kamil Wiśniewski 34, 45, 90, Szymon Kurczak 68)

Zapowiedź 5 kolejki:
Świt Skolwin (Szczecin) - Błękitni Stargard, 28.08, g.18.
Unia Solec Kujawski - Stolem Gniewino , 27.08, g.14.
Sokół Kleczew - Gedania Gdańsk, 27.08, g.16.
Vineta Wolin - Olimpia Grudziądz, 27.08, g.17.
Jarota Jarocin - Polonia Środa Wielkopolska, 27.08, g.17.
Pogoń Nowe Skalmierzyce - Cartusia Kartuzy, 27.08, g.16.
Unia Swarzędz - Unia Janikowo , 26.08, g.18.
Bałtyk Gdynia - Zawisza Bydgoszcz, 26.08, g.17.
KP Starogard Gdański - Pogoń II Szczecin, 27.08, g.17.

Warta Poznań cały czas nie może znaleźć patentu na to, w jaki sposób przełamać serię bez zwycięstwa na własnym stadionie. Zieloni tym razem nie dali rady Widzewowi Łódź, przegrywając z tą ekipą 0:1, tracąc bramkę w ostatniej minucie meczu. W pierwszej części gry poznaniacy mieli całkiem sporo szans, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.Zobaczcie oceny piłkarzy Warty Poznań w meczu z Widzewem --->

Oceniamy piłkarzy Warty Poznań w meczu z Widzewem Łódź (0:1)...