Piłka ręczna: Kolejne zwycięstwo Nielby Wągrowiec

Znakomita passa piłkarzy ręcznych Nielby Wągrowiec trwa. Podopieczni trenera Dariusza Molskiego wygrali czwarty, kolejny pojedynek w PGNiG superlidze. Tym razem siódemka z Wągrowca nie pozostawiła żadnych złudzeń beniaminkowi Jurandowi Ciechanów, wygrywając pewnie 29:23 (18:10).

To było bardzo ważne spotkanie dla Nielby, która po ostatnich sukcesach, przesunęła się w górę ligowej tabeli. Dzisiaj team z Wągrowca zajmuje siódme miejsce z dorobkiem 12 punktów. Jeśli po zimowej przerwie gracze trenera Molskiego utrzymają taką dyspozycję, wtedy spokojnie mogą znaleźć się w czołowej ósemce i walczyć w fazie play-off.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Nielba wygrywa z Miedzią Legnica
Ważna i cenna wygrana Nielby

W pojedynku z Jurandem, Nielba przegrywała tylko na początku 0:1. Potem gospodarze systematycznie budowali swoją przewagę. Po trzynastu minutach prowadzili 7:4, a po dziewiętnastu - 12:6. W ostatnim fragmencie pierwszej połowy Nielba wypracowała sobie ośmiobramkową przewagę 18:10.
W drugiej części goście kilka razy próbowali odrobić straty, ale gospodarze w odpowiednim momencie potrafili ponownie opanować sytuację na parkiecie. Do ostatniej syreny zespół z Wągrowca kontrolował wydarzenia na boisku i zwyciężył Juranda 29:23.

Tak jak w pierwszej połowie nie do zatrzymania dla gości był Przemysław Krajewski (zdobył w tej części osiem goli), a tak w końcowej fazie meczu skuteczny był Dawid Przysiek (5 bramek w całym spotkaniu). Ale i pozostali gracze Nielby "dołożyli" swoją cegiełkę do triumfu nad Jurandem. Cieszą kolejne gole Pawła Niewrzawy oraz udane interwencje młodego bramkarza Norberta Witkowskiego.

Przed świętami Bożego Narodzenia, Nielbę czekają jeszcze trzy pojedynki. W następnej kolejce siódemka z Wągrowca zagra w Kielcach z Vive Targi, potem rywalem będzie mistrz Polski - Orlen Wisła Płock, a 17 grudnia - Zagłębie Lubin na wyjeździe.

Nielba Wągrowiec - Jurand Ciechanów 29:23 (18:10)

Nielba: Konczewski, Kubiszewski, N. Witkowski - Gierak 5, B. Witkowski 1, P. Krajewski 8, Świerad, Przysiek 5, Białaszek 1, Płócienniczak 3, Szyczkow 3, Przybylski 1, Tórz, Widziński, Matłoka, Niewrzawa 2.
Jurand: Grzybowski, Wróbel - Siemionow 3, Rurarz 1, A. Piórkowski 5, D. Piórkowski 3, Prątnicki 4, Klinger 5, R. Krajewski, Malandy, Malesa 1, Tarcijonas 1.